Warsztaty projektowania ogrodów w Sandomierzu

Data publikacji: 28.03.2019 14:50
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Warsztaty projektowania ogrodów

Warsztaty projektowania ogrodów
Sandomierz. 28.03.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Projektowania przydomowych ogrodów można było się nauczyć podczas warsztatów zorganizowanych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu. W ten sposób placówka chce przybliżać swoją ofertę edukacyjną młodzieży. Uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych oraz ósmoklasiści mogli wziąć udział w zajęciach z florystyki, gdzie uczyli się wykonywania bukietów i innych kompozycji kwiatowych.

Maja Szelągiewicz i Anna Sieradzka ze Szkoły Podstawowej nr 4 powiedziały, że projektowanie ogrodu wcale nie jest łatwe i wymaga nie tylko tego, aby mieć dobry pomysł, ale również trzeba posiadać wiedzę o roślinach i zmieniających się trendach.

Halina Skorupa, nauczycielka w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu stwierdziła, że obecnie odchodzi się od prostych ogrodów przeładowanych iglakami na rzecz kolorowych krzewów. Widoczny jest także powrót do dawnych nasadzeń i do tworzenia ogrodów rustykalnych, dających atmosferę wiejskiej sielanki. Wykorzystuje się do tego m.in. malwy, maki, bławaty, floksy oraz róże.

Uczniowie odwiedzający szkołę rolniczą mogli także wziąć udział w warsztatach laboratoryjnych z weterynarii. Od dwóch lat Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu prowadzi Technikum Weterynarii. Dyrektor Alicja Szatan powiedziała, że ten kierunek cieszy się powodzeniem u młodzieży pasjonującej się życiem zwierząt oraz udzielającej się w wolontariacie np. w schroniskach dla psów.

Wkrótce planowane jest spotkanie z powiatowym lekarzem weterynarii, który opowie uczniom o zapotrzebowaniu na techników i lekarzy weterynarii oraz o specyfice tych zawodów.

Warsztaty projektowania ogrodówSandomierz. 28.03.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Reklama