Do świąt coraz bliżej. Od dziś zbiórka żywności dla biednych

Data publikacji: 29.03.2019 05:20
Autor: Iwona Murawska , Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 10.03.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W ponad 70 świętokrzyskich sklepach dziś i jutro odbędzie się przedświąteczna zbiórka żywności zorganizowana przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Aby wziąć udział w akcji wystarczy pamiętać, by podczas robienia zakupów kupić dodatkowy produkt i przekazać wolontariuszom Caritas dyżurującym w sklepach - informuje ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora tej organizacji.

- Jest to część ogólnopolskiej kampanii prowadzonej pod hasłem „Tak! Pomagam”. W akcję zaangażowanych będzie około 1200 wolontariuszy działających w parafialnych i szkolnych kołach Caritas oraz uczniowie szkół średnich. Zachęcamy, by wesprzeć tę akcję. Wystarczy podczas zakupów nabyć dodatkowy produkt i włożyć go do specjalnie oznakowanego kosza. Czekamy na żywność z długim terminem ważności, a więc cukier, mąkę, ryż, makaron, olej, konserwy, herbatę, dżemy i słodycze - wylicza ksiądz Krzysztof Banasik.

Jak dodaje duchowny, zbiórka żywności przeprowadzona zostanie m.in. w Kielcach, Busku - Zdroju, Chmielniku, Jędrzejowie, Kazimierzy Wielkiej, Miedzianej Górze, Sędziszowie i Miechowie.

- Co roku zbiórka cieszy się większym zainteresowaniem. To zapewne jest uwarunkowane tym szczególnym czasem, jakim jest Wielki Post. To czas, gdy stajemy się bardziej otwarci na potrzeby innych - dodaje ksiądz Krzysztof Banasik. 

Zebrana żywność trafi na świąteczne stoły rodzin ubogich, jak również do osób samotnych, chorych oraz bezdomnych.

Dziś zbiórka żywności rozpocznie się o 14.00 i potrwa do 20.00, a w sobotę przeprowadzona będzie w godzinach 9.00 - 19.00.

W zbiórkę włącza się również Caritas Diecezji Sandomierskiej. Wolontariusze będą w kilkudziesięciu sklepach m.in. na terenie Sandomierza, Stalowej Woli, Tarnobrzega, Ostrowca, Staszowa i innych miejscowości.

Jak powiedział ks. Bogusław Pitucha, dyrektor diecezjalnej Caritas, osoby potrzebujące pomocy składają podania w biurze Caritas w Sandomierzu.

- Potrzebujących jest wciąż dużo, paczki otrzyma około 250 rodzin oraz osób starszych, samotnych, którym nie ma kto pomóc w zrobieniu zakupów na święta - powiedział ks. Bogusław Pitucha.

Zbiórka żywności rozpocznie się dzisiaj o godzinie 16.00 i potrwa do 20.00. Będzie kontynuowana jutro od 9.00 do 14.00.

Reklama