Wiceminister Krupka: pokazałam, że jestem skutecznym posłem ziemi świętokrzyskiej

Data publikacji: 29.03.2019 09:52
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki

Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki
Fot. Radiowa "trójka"

- To jest kolejny dobry sondaż nie tylko w tym okręgu, ale także w całym kraju dla Prawa i Sprawiedliwości, który pokazuje zwycięstwo tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego - powiedziała na naszej antenie, wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka.

Jak już informowaliśmy, najnowszy sondaż IBRiS dla Radia Zet, dotyczący wyborów do Parlamentu Europejskiego, pokazuje wysoką pozycję tej partii w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Ponad 47% badanych chce tu oddać głos na PiS, co daje szansę na zdobycie 4 mandatów, podczas gdy Koalicja Europejska może liczyć na 30,1 procent głosów i 2 mandaty.

Sondaż IBRiS dla Radia ZETFot.

Anna Krupka wyraziła zadowolenie, że tak dobre wyniki PiS to tendencja stabilna. Jej zdaniem, popularność Prawa i Sprawiedliwości to efekt bezpośrednich rozmów z ludźmi.

- Ja także spotykam się z mieszkańcami świętokrzyskich miast i gmin, którzy dobrze oceniają rządy i reformy Prawa i Sprawiedliwości. Poprawiła się sytuacja finansowa Polaków, żyje im się coraz lepiej, dzięki środkom z programów społecznych PiS - mówi Anna Krupka.

Wiceminister w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego powalczy z 10 miejsca na liście PiS. Jak podkreśliła, nie obawia się ostatniej pozycji.

- Pierwsze i ostatnie miejsce są bardzo znaczącymi pozycjami, zauważanymi przez wyborców i mając te miejsca można mieć dobre wyniki. Pokazałam, że jestem skutecznym posłem ziemi świętokrzyskiej. Dzięki moim staraniom i świętokrzyskiego Zespołu Samorządowego PiS, któremu miałam zaszczyt przewodniczyć w regionie świętokrzyskim, doprowadziliśmy do zwycięstwa PiS w wyborach samorządowych. Moja praca została doceniona, zaproponowano mi stanowisko wiceministra sportu i turystyki, a także start w wyborach do PE - mówi Anna Krupka.

Przypomnijmy, w najnowszym sondażu IBRiS dla Radia Zet na mandat w PE szansę ma także Wiosna Roberta Biedronia, która osiąga wynik 7,7 proc. Sondażowa frekwencja w okręgu małopolsko-świętokrzyskim wynosi 49,5 proc.

Ze szczegółowej analizy wynika, że PiS powiększy stan posiadania w porównaniu z wyborami do PE sprzed pięciu lat, a mandaty dostaną: Beata Szydło, Patryk Jaki oraz Ryszard Legutko. Walka o czwarty mandat może rozegrać się między Arkadiuszem Mularczykiem a Dominikiem Tarczyńskim.

- Z kolei z Koalicji Europejskiej dwa mandaty najpewniej przypadną Róży Thun oraz Adamowi Jarubasowi. Szanse na mandat małopolsko-świętokrzyski mają także dwa inne ugrupowania - Wiosna i Kukiz, jednak to będzie zależeć od tego, czy przekroczą próg na poziomie ogólnopolskim - dodaje Marcin Duma, szef IBRiS.

Sondaż IBRiS wykonał 27 marca 2019 roku na 1100-osobowej próbie dorosłych mieszkańców w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. 

POSŁUCHAJ ROZMOWY DNIA:

Reklama