Pracownicy szpitala na Czarnowie przeszkoleni

Data publikacji: 29.03.2019 12:45
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy prowadzone w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy prowadzone w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach
Kielce. 29.03.2019 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przeszli wszyscy pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Jak informuje instruktor warsztatów, dr Tomasz Florek z Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii w szpitalu na Czarnowie, podczas takiego spotkania personel medyczny może sobie przypomnieć wiedzę z zakresu np. przywracania oddechu, a osoby, które tego nie potrafią mogą te umiejętności nabyć.

- Każdy pracownik szpitala przeszedł kurs resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Pracujemy w miejscu, gdzie każdy pracownik powinien takie umiejętności posiadać. Ta wiedza może nam się przydać w każdym momencie życia. Każdy z nas powinien wiedzieć jak się zachować, jak np. na ulicy znajdzie nieprzytomnego człowieka - dodaje Tomasz Florek. 

Szkolenie przeszła dziś m.in. Katarzyna Sideł, położna sali porodowej.

- W swoim życiu jeszcze nie spotkałam się z sytuacją, w której musiałabym udzielać komuś pierwszej pomocy. Teraz jeżeli zaszłaby taka potrzeba, potrafiłabym tej pomocy w sposób fachowy udzielić. To jest naprawdę bardzo ważne, ponieważ od naszych umiejętności naprawdę może zależeć czyjeś życie - dodała Katarzyna Sideł.

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przeprowadzane jest co dwa lata. 

Reklama