Akcja wojewody „Piątka PiS” na Ponidziu. Mieszkańcy mieli mnóstwo pytań

Data publikacji: 01.04.2019 15:26
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Akcja wojewody świętokrzyskiego  promująca „Piątkę PiS” dotarła do Kazimierzy Wielkiej i Działoszyc

Akcja wojewody świętokrzyskiego promująca „Piątkę PiS” dotarła do Kazimierzy Wielkiej i Działoszyc
Kazimierza Wielka. 01.04.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Akcja wojewody świętokrzyskiego promująca „Piątkę PiS” dotarła dziś do Kazimierzy Wielkiej i Działoszyc. Z mieszkańcami spotkał się m.in. Bartłomiej Dorywalski, wicewojewoda świętokrzyski.

Wicewojewoda zaznaczył, że mieszkańcy zadawali wiele  pytań dotyczących m.in. podatku dochodowego od osób fizycznych, 500+ na pierwsze dziecko czy tzw. trzynastej emerytury.

- Pytań mnóstwo. M.in. na jakich zasadach będzie zwolnienie z podatku dla osób do 26 roku życia.
Mieszkańcy zaznaczali, że spotkania w ramach programu „Nowej Piątki Prawa i Sprawiedliwości” to bardzo dobry pomysł. Zaś same programy są niezmiernie ważne, aby Polska mogła się rozwijać.
Mieszkańcy w rozmowie z dziennikarką Radia Kielce poruszyli również tematykę nurtujący lokalną społeczność. Jak mówili, głównym problemem jest brak lokalnych połączeń. Stąd z niecierpliwością czekają na uruchomienie programu dotyczącego dopłat do połączeń autobusowych.

W tym tygodniu spotkania zaplanowano głównie na Ponidziu. We wtorek w Stopnicy oraz w Wiślicy. W środę w Busku-Zdroju, Solcu-Zdroju oraz w Pacanowie. W czwartek w Skalbmierzu, Opatowcu i Czarnocinie. W piątek w Tuczępach, Bejscach, Gnojnie oraz w Nowym Korczynie.

Reklama