ZTM wprowadza zmiany w komunikacji miejskiej [ROZKŁADY]

Data publikacji: 02.04.2019 10:46 / Data aktualizacji: 13.04.2019 06:40
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 22.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Od dziś Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach wprowadza zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Trzy linie zostaną zlikwidowane, a siedem zmieni trasy. Na kieleckie ulice nie wyjadą autobusy - „3”, „37” i „40”. Siedem kolejnych będzie miało zmienione rozkłady jazdy to linie - 1, 2, 34, 44, 54, 102 i 112.

Po likwidacji „3” zmianie uległa trasa linii numer 1, autobusy pojadą od Ronda Czwartaków przez Wojska Polskiego, Miodowicza i Jana Pawła II. Mieszkańcy Bukówki i ulicy Kleckiej, chcąc dojechać do ulicy Wrzosowej i centrum będą musieli się przesiadać z „1” do „34”, która będzie miała zwiększoną częstotliwość i będzie kursować co 15 minut.

Zlikwidowaną „40” zajmie linia nr 2. Po zmianie likwidacji ulegną kursy przez al. Legionów. Obsługę komunikacyjną al. Legionów, zapewnią linie 44 i 54, których trasy zostaną zmienione. Autobusy linii numer dwa będą kursowały co 16 minut. 

Spore zmiany zostaną wprowadzone po likwidacji linii numer 37. Ulica Batalionów Chłopskich będzie obsłużona linią nr 44. Autobusy z tej ulicy mają odjeżdżać ze zwiększoną częstotliwością co około 40 minut. Z kolei ulica Zagórska będzie obsługiwana linią numer 112.

Zmiany obejmą także linie 34. Wszystkie kursy będą skierowane do Bukówki. Zlikwidowane zostaną odjazdy spod Castoramy. Za to wszystkie kursy wykonywane będą przez ul. Ściegiennego. Na linii zostanie wprowadzony 15-minutowy takt.

- W każdym miejscu, gdzie do tej pory mieliśmy komunikacje, dajemy coś w zamian. Poza tym zdecydowaliśmy się, aby autobusy jeździły z większą częstotliwością - mówi Grzegorz Witkowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

- Na razie chcemy obserwować, jak ta sytuacja będzie wyglądała. Dajemy sobie miesiąc czasu na jej unormowanie. Gdyby się okazało, że zmiany nie będą odpowiadać pasażerom, to będzie wprowadzać zmiany. Naszą intencją jest to, aby było więcej połączeń i były chętnie wykorzystywane przez mieszkańców - mówi Grzegorz Witkowski.

Jak dodał, biorąc pod uwagę głos mieszkańców, jeszcze przed wprowadzeniem zmian uwzględniono korektę do proponowanej trasy linii nr 54. Autobusy tej linii kursować będą przez ulicę Batalionów Chłopskich do ul. Malików bez przejazdu przez ulicę Częstochowską.

W tym roku planowane są jeszcze dwie duże zmiany w rozkładach jazdy kieleckiej komunikacji miejskiej. Niewykluczone także, że od lipca dojdzie do podwyżek cen biletów. Nową taryfą biletową radni prawdopodobnie zajmą się podczas majowej sesji.

PROPONOWANE PRZEZ ZTM GODZINY KURSOWANIA POSZCZEGÓLNYCH LINII:

1          2          34        44        54        102      112

ZTM KIELCE - ZMIANY LINII KOMUNIKACJI MIEJSKIEJFot. ZTM Kielce

Przypomnijmy, pod koniec marca ZTM poinformował również, że zdrożeją bilety komunikacji miejskiej.

Reklama