Przełom w sprawie „mafii śmieciowej”. Grupa działała m.in. w Świętokrzyskiem

Data publikacji: 03.04.2019 15:05
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nowe fakty w sprawie tak zwanej „mafii śmieciowej”. Cztery osoby ze zorganizowanej grupy przestępczej działającej m.in. w Świętokrzyskiem trafiły do tymczasowego aresztu. Grupa zajmowała się nielegalnym składowaniem odpadów w wielu miejscach kraju.

Wczoraj, policja zatrzymała 15 osób. Siedem z nich trafiło do Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Część zatrzymanych przesłuchano. W efekcie aresztowano 4 osoby - informuje prokurator Waldemar Łubniewski, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

- Prokurator skierował do sądu wniosek o areszt. Argumentował to obawą matactwa i surową karą grożącą za popełnione przestępstwa. Sąd orzekł areszt na trzy miesiące - informuje rzecznik.

Dzisiaj od rana trwają przesłuchania kolejnych trzech zatrzymanych. Prokuratura Regionalna w Katowicach nie podaje, czy wśród nich są osoby z województwa świętokrzyskiego. Potwierdza natomiast, że mafia śmieciowa działała również na tym terenie. Rzecznik zaznacza, że w najbliższym czasie może dojść do kolejnych zatrzymań.

Jak wynikało ze wstępnych ustaleń - grupa wynajmowała magazyny na terenie całego kraju. Składowała w nich odpady, nie płaciła za czynsz, po czym porzucała śmieci i zmieniała miejsce działalności. Rodzaj i ilość odpadów, a także sposób ich przechowywania powodowały zagrożenie dla życia i zdrowia okolicznych mieszkańców.

Podobne wiadomości
Reklama