Wodociągi gotowe do dużej inwestycji. Będzie modernizacja kolejnych sieci. Gdzie?

Data publikacji: 04.04.2019 14:27
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Podpisanie umowy na modernizację kolejnych sieci wodociągowych. Na zdjęciu (od lewej): Jerzy Rydlewski z Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych

Kielce. Podpisanie umowy na modernizację kolejnych sieci wodociągowych. Na zdjęciu (od lewej): Jerzy Rydlewski z Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych "Kanryd", Henryk Milcarz - prezes Wodociągów Kieleckich i Władysław Karol Jacewicz - dyrektor do spraw ekonomicznych "Wodociągów"
04.04.2019 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Modernizacja wodociągu i budowa nowej kanalizacji na przedmieściach Kielc - to nowe zadania inwestycyjne Wodociągów Kieleckich. Dzisiaj w siedzibie spółki podpisano umowę na modernizację kolejnych sieci, między innymi na ulicach: Poleskiej i Herbskiej.

Henryk Milcarz, prezes firmy wyjaśnia, że inwestycje, których wartości wynosi ponad 2,5 miliona złotych, są częścią projektu mającego poprawić gospodarkę ściekową na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego. Cały, duży program jest warty ponad 80 milionów złotych.

- Kielce oraz gminy Zagnańsk, Masłów i Sitkówka Nowiny, które są obsługiwane przez Wodociągi Kieleckie, są na bardzo wysokim poziomie zwodociągowania i skanalizowania. Praktycznie całe miasto jest zwodociągowane, kanalizacja obejmuje 98 procent obszaru. Podobnie wygląda sytuacja w Sitkówce Nowinach. W Zagnańsku oba wskaźniki utrzymują się na poziomie około 90 procent. Po zakończeniu inwestycji w północnej części Masłowa także ta gmina będzie na podobnym poziomie do Kielc – powiedział Henryk Milcarz.

Kielce. Podpisanie umowy na modernizację kolejnych sieci wodociągowych. Na zdjęciu (od lewej): Jerzy Rydlewski z Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych "Kanryd", Henryk Milcarz - prezes Wodociągów Kieleckich, Władysław Karol Jacewicz - dyrektor do spraw ekonomicznych "Wodociągów" i Janusz Kruchlik - dyrektor do spraw projektów unijnych "Wodociągów"04.04.2019 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Jerzy Rydlewski z Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych „Kanryd”, które wykona remonty informuje, że wszystkie prace rozpoczną się przed wakacjami, a zakończą do września.

- Nie wykluczamy, że ulica Poleska na czas remontu zostanie wyłączona z ruchu. Remontowany będzie około 300-metrowy odcinek od Sandomierskiej w kierunku Leszczyńskiej. Przy ulicy Herbskiej modernizacja zostanie wykonana prawdopodobnie metoda bezwykopową - dodaje Jerzy Rydlewski. 

Dotychczas, dzięki unijnemu wsparciu, Wodociągi Kieleckie wykonały inwestycje o wartości około 700 milionów złotych. W ostatnich latach rozbudowano Oczyszczalnię Ścieków „Sitkówka” oraz powiększono o ponad 200 km sieć wodociągową i kanalizacyjną.

Reklama