Podziel się z potrzebującym. W kilku miastach rozpoczyna się zbiórka żywności

Data publikacji: 05.04.2019 10:49
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Przedświąteczna zbiórka żywności zorganizowana przez Kielecki Bank Żywności

Przedświąteczna zbiórka żywności zorganizowana przez Kielecki Bank Żywności
Kielce. 17.03.2018 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Kielce, Miechów, Jędrzejów, Chmielnik, Kazimierza Wielka i Włoszczowa. Między innymi te miasta włączyły się w przedświąteczną, dwudniową zbiórkę produktów spożywczych, którą organizuje Kielecki Bank Żywności. Jak informuje Anna Mazur, akcja organizowana jest od 2007 roku i cieszy się dużym zaufaniem wśród społeczeństwa.

- Zbiórki żywności nie moglibyśmy przeprowadzić, gdyby nie osoby, które włączają się w nasze działania. To wolontariusze, ale też i darczyńcy. Jeden produkt spożywczy oczywiście nie pomoże, ale gdy wiele osób wesprze nasze dzieło, wówczas jesteśmy w stanie pomóc naprawdę wielu osobom potrzebującym - mówi Anna Mazur.

Jak przypomina, zebrane podczas zbiórki produkty spożywcze zostaną spakowane w paczki i przy pomocy organizacji charytatywnych przekazane osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym.

- Chcemy docierać do tych osób, które mają trudną sytuację finansową. Możemy to zrobić w bardzo prosty sposób, ponieważ każdy z nas może być ambasadorem zbiórki żywności. Wystarczy, że robiąc zakupy nabyć dodatkowy produkt i włożyć go w sklepie do specjalnie oznakowanego kosza. W ten sposób zebrana żywność trafi później do najbardziej potrzebujących - wyjaśnia Anna Mazur.

Dziś zbiórka żywności rozpocznie się o 14.00 i potrwa do 20.00, a jutro akcja zostanie przeprowadzona w godzinach 9.00 - 19.00.

Reklama