Pół wieku razem. Są przykładem i wzorem dla młodych małżeństw

Data publikacji: 05.04.2019 14:19
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Prezydent Kielc Bogdan Wenta odznaczył medalami 25 par za długoletnie pożycie małżeńskie

Prezydent Kielc Bogdan Wenta odznaczył medalami 25 par za długoletnie pożycie małżeńskie
Kielce. 05.04.2019 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

25 par zostało odznaczonych medalami przez prezydenta Kielc za długoletnie pożycie małżeńskie. Uroczystość złotych godów była okazją do wspólnego spotkania i uhonorowania par w kieleckim ratuszu.

Jubilaci w rozmowie z Radiem Kielce podkreślali, że nie ma jednej sprawdzonej metody na udany i długoletni związek. Zdaniem państwa Jadwigi i Tadeusza Kiełków, kluczem do sukcesu mogą być wyrozumiałość i tolerancja wobec drugiej osoby.

- Trzeba żyć pełnią życia i cieszyć się każdym dniem. Nie wiadomo, kiedy ten czas upłynął, a najlepsze scenariusze pisze życie - podkreślają.

Prezydent Kielc Bogdan Wenta podkreślał, że wyróżnieni z pewnością mogą być wzorem, dla tych wszystkich, którzy są dopiero na początku swojej małżeńskiej drogi.

- Pary, które zostały wyróżnione są przykładem jak można wspólnie sprostać wielu wysiłkom i rozwiązywać codzienne problemy. Są też sukcesem miasta Kielce, dlatego cieszymy się, że te osoby mogły być dziś razem z nami. Życzę wszystkim małżeństwom kolejnych wielu lat w szczęściu i zdrowiu - dodaje.

Pary obchodzące swoje święto otrzymały także kwiaty i drobne upominki, nie zabrakło także wspólnych zdjęć pamiątkowych. 

Tagi do tego wpisu
Reklama