Bogdan Wenta „pierwsze słyszy” o swoim konflikcie z przewodniczącym rady miasta

Data publikacji: 05.04.2019 18:18
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Bogdan Wenta - prezydent Kielc

Bogdan Wenta - prezydent Kielc
03.04.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Prezydent Kielc Bogdan Wenta nie dostrzega szeroko komentowanego konfliktu pomiędzy nim, a Kamilem Suchańskim, przewodniczącym rady miasta. Przewodniczący zarzuca prezydentowi między innymi utrudniony dialog oraz zbyt wolne wprowadzanie reform, które były zapowiadane w okresie kampanii wyborczej. Chodzi między innymi o wprowadzenie publicznego rejestru faktur.

- Nie widzę tutaj żadnego problemu. W niektórych kwestiach, w których się różnimy i nie zawsze stoimy po tej samej stronie, najważniejszy jest dialog i rozmowa i próba rozwiązywania problemu. Niestety dzisiejszy świat także dzięki mediom nabiera często innego kształtu, z czego można często wyciągać pochopne wnioski - dodaje.

W rozmowie z dziennikarzami Bogdan Wenta podkreślał, że nie wiedział o możliwości cofnięcia przez stowarzyszenie Bezpartyjny i Niezależny rekomendacji dla zastępcy prezydenta Kielc Marcina Różyckiego, który kilka dni temu wystąpił ze stowarzyszenia.

- Wiem, że pan prezydent Różycki wykonuje swoje zadania bardzo sumiennie. Tak jak ja, jest nową osobą w samorządzie. Jestem bardzo zadowolony z jego profesjonalnego podejścia do powierzonych zadań. Moim zdaniem, jako zastępca prezydenta, Marcin Różycki wykonuje bardzo dobrze swoją funkcję - dodaje.

Kamil Suchański podkreśla, że ma odmienne zdanie z prezydentem jedynie w kwestii tempa wprowadzania reform.

- Generalnie, jeżeli chodzi o program wyborczy, pod którym obaj się podpisaliśmy w ubiegłym roku w trakcie kampanii, nic się nie zmieniło. Nie zadowala mnie natomiast tempo zmian. Wiele z zapowiedzi można było wprowadzić bezkosztowo, przykładem jest tutaj wielokrotnie wspominany publiczny rejestr faktur. To narzędzie, które realnie wzmocniłoby pozycje prezydenta, pomagając lepiej kontrolować swoje jednostki i urzędników - wyjaśnia.

Przewodniczący rady miasta zaznacza, że decyzja w sprawie wycofania rekomendacji dla Marcina Różyckiego jako zastępcy prezydenta Kielc ma zapaść w najbliższych dniach.

- Jeżeli cofniemy decyzję o rekomendacji dla pana Marcina Różyckiego, to z dużym prawdopodobieństwem przedstawimy również naszego kandydata na urząd wiceprezydenta - dodaje.

Jak już informowaliśmy, Kamil Suchański nie potwierdza i nie zaprzecza, że Stowarzyszenie Bezpartyjny i Niezależny rozważa rekomendację Konrada Więcha lub Krzysztofa Adamczyka na stanowisko zastępcy prezydenta Kielc, w zamian za Marcina Różyckiego.

Reklama