TrashTag Challenge w Jędrzejowie

Data publikacji: 06.04.2019 15:42
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
TrashTag Challenge w Jędrzejowie

TrashTag Challenge w Jędrzejowie
Jedrzejów. 06.04.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Teren kolejki wąskotorowej w Jędrzejowie w pobliżu budynku po byłym, kolejowym Domu Kultury sprzątany był w ramach akcji TrashTag Challenge. Do wspólnego porządkowania zgłosiło się kilkanaście osób.

Urząd Miejski w Jędrzejowie zapewnił rękawice ochronne i worki na śmieci. Jak mówił burmistrz Marcin Piszczek, do akcji wybrany został teren kolejki, ponieważ jest on bardzo zaśmiecony.

- Teren ten jest oddalony kilkadziesiąt metrów od dworca kolejki, jest schowany za garażami, dlatego amatorów alkoholu oraz tych, którzy na dziko próbują się pozbywać śmieci nie brakuje - mówi burmistrz Piszczek. Jak dodaje, cieszy to, że znalazły się osoby, które zdecydowały się wspólnie sprzątać, które interesują się tym jak wygląda ich miasto.

Do akcji włączył się również starosta jędrzejowski Paweł Faryna oraz wicestarosta Maria Barańska.

Jak mówił starosta najlepiej, aby takie akcje nie musiały być organizowane, aby ludzie wreszcie nauczyli się wyrzucać śmieci do swoich koszy, ponieważ i tak za nie płacą. Jak dodał, przykład idzie od rodziców, jeżeli oni wyrzucali śmieci w niedozwolone miejsca, teraz dzieci robią tak samo.

Jak mówiła Karolina Jarosz, mieszkanka Jędrzejowa oraz miejska radna, dobrze by było jakby każdy z nas poświecił chociaż jedną godzinę czasu wolnego, aby zrobić coś dobrego dla miasta i dać dobry przykład tym, którzy zostawili śmieci na terenie kolejki wąskotorowej śmieci. Im więcej takich akcji, tym więcej czynimy dobra i budujemy społeczeństwo obywatelskie - dodała Karolina Jarosz.

Celem akcji TrashTag Challenge jest przekonanie społeczeństwa do bezpośredniego wpływu każdego z nas na stan środowiska naturalnego oraz promowanie dbałości o to środowisko. Przedsięwzięcie zyskało wielką popularność na całym świecie. Włączają się do niego kolejne miasta w Polsce.

Reklama