Niepowtarzalne dzieła artystyczne w WDK

Data publikacji: 07.04.2019 07:40 / Data aktualizacji: 07.04.2019 13:26
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.04.2019 Kielce. Kiermasz rękodzieła w WDK

07.04.2019 Kielce. Kiermasz rękodzieła w WDK
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wielkanocne akcenty dominowały podczas dziesiątego jubileuszowego Salonu Rękodzieła Artystycznego, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury. Na ponad 30. stoiskach można było podziwiać i kupić ozdoby na świątecznych stół wykonane przez artystów z całego regionu. Nie brakuje kolorowych stroików, wielkanocnych królików i przeróżnych ozdobnych jajek. Te przygotowała między innymi Beata Molenda z Kielc.

- Przygotowałam przezroczyste jajeczka 3D. Ozdoby znajdują się wewnątrz. Na zewnątrz natomiast jajko przyozdobione jest białą koronką - opisuje artystka.

Taka ozdoba kosztuje 30 złotych. Poza tym na stoisku pani Beaty do kupienia są jajka wykonane i ozdobione techniką decoupage, polegającą na przyklejaniu na odpowiednio spreparowanej powierzchni wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej.

Tomasz Irski z Wojewódzkiego Domu Kultury podkreśla, że świętokrzyscy rękodzielnicy są cenieni w całej Polsce. Zaznacza, że giełda jest okazją, aby pochwalić się swoją pracą, a dla zwiedzających to szansa na znalezienie nietypowych upominków dla bliskich.

Udział w salonie wzięło ponad 30 wystawców z całego regionu.

Reklama