Problematyczny przetarg na modernizację WDK. Czy dojdzie do przebudowy?

Data publikacji: 08.04.2019 14:49
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.03.2019 Kielce. Widok na Wojewódzki Dom Kultury. WDK

04.03.2019 Kielce. Widok na Wojewódzki Dom Kultury. WDK
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Będzie kolejny przetarg na przebudowę Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Pierwszą procedurę trzeba było unieważnić, ponieważ wszystkie oferty wykonawców przekraczały założony przez instytucję budżet.

Dyrektor WDK - Jarosław Machnicki zapowiada, że kosztorys zostanie uaktualniony i cała procedura zostanie przeprowadzona po raz kolejny.

- Będziemy starali się przeliczyć kosztorys na jak najbardziej aktualne ceny. Odbyliśmy rozmowę z zarządem województwa i z panią skarbnik. Wspólnie podjęliśmy decyzję, żeby spróbować ogłosić przetarg jeszcze raz. Jednocześnie przejrzeliśmy kosztorys, próbując zrezygnować z części prac, ale będzie trudno coś wykreślić - twierdzi dyrektor Jarosław Machnicki.

Mariusz Bodo, sekretarz województwa świętokrzyskiego potwierdza, że będzie ogłoszony nowy przetarg na przebudowę WDK i nie wyklucza, że kwota, którą urząd marszałkowski przeznaczy na to zadanie będzie większa, ale na pewno nie sięgnie tych, które pojawiły się w dotychczasowych ofertach. Jednocześnie Mariusz Bodo dodaje, że docierają do niego sygnały o tym, że udziałem w kolejnym przetargu są zainteresowane firmy, które nie startowały w pierwszym.

Urząd marszałkowski przeznaczył na inwestycję 7 milionów złotych. Oferty każdej z trzech firm, które zostały złożone w pierwszym postępowaniu znacznie, bo o prawie 5 milionów złotych, przewyższały tę kwotę.

Inwestycja ma polegać przede wszystkim na modernizacji sali gimnastycznej WDK. Po zakończeniu prac, ma się do niej przenieść Teatr imienia Stefana Żeromskiego na czas remontu swojej siedziby przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach.

Reklama