Małżeństwo z siedemdziesięcioma czterema medalami

Data publikacji: 09.04.2019 09:32
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Maria Pytel i Przemysław Szymanowski

Maria Pytel i Przemysław Szymanowski
22.03.2019 / Fot. archiwum prywatne

Maria Pytel i Przemysław Szymanowski wspólnie zdobyli już siedemdziesiąt cztery medale mistrzostw Polski w aquathlonie, duathlonie i triathlonie. Swoją kolekcję, sportowe małżeństwo ze Starachowic, powiększyło w minioną sobotę w Szczecinku, gdzie odbyły się aquathlonowe mistrzostwa kraju.

Obydwoje stanęli na podium w kategorii Elita. 33-letnia Maria Pytel sięgnęła po srebrny, a 32-letni Przemysław Szymanowski po brązowy krążek. Poprzednie medale wywalczyli w 2016 roku.

– Mimo wieku, na formę narzekać nie możemy. Jesteśmy otwarci na wszelkie nowości zarówno techniczne, jaki w przygotowaniach motorycznych czy wydolnościowych. Ściśle współpracujemy z Bartoszem Staneckim, trenerem pływania w klubie Barakuda Starachowice, który wciąż dąży do perfekcji i szuka nowych rozwiązań. My z tej wiedzy również korzystamy. Wspólnie opracowaliśmy system, dzięki któremu utrzymujemy wysoki poziom, a nawet poprawiamy nasze wyniki. Niby jesteśmy „starzy”, a robimy „życiówki”. Bardzo nas to oczywiście cieszy – powiedziała Maria Pytel.

Zarówno Maria, jak i Przemysław Szymanowski znaleźli się w triathlonowej kadrze Polski na pierwsze półrocze sezonu 2019.

Reklama