Pieśniobranie z utworami Jacka Kaczmarskiego

Data publikacji: 10.04.2019 11:21
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
15.02.2019 Kielce. Pałacyk Tomasza Zielińskiego. DŚT

15.02.2019 Kielce. Pałacyk Tomasza Zielińskiego. DŚT
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dziś przypada 15. rocznica śmierci poety, kompozytora, barda „Solidarności” Jacka Kaczmarskiego. Z tej okazji Stowarzyszenie „A nam się chce!” zaprasza na 47. Pieśniobranie pod hasłem „A mnie się to życie podoba…”, które będzie poświęcone twórczości tego artysty. Impreza rozpocznie się o godzinie 19.00 w Pałacyku Zielińskiego.

Jak wyjaśnia Mariola Maćko ze Stowarzyszenia „A nam się chce!”, to już 47. Pieśniobranie, ale trzecie związane z twórczością Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i Zbigniewa Łapińskiego.

- Liczymy na fanów Jacka z różnych pokoleń. Bo też różne pokolenia będą reprezentowane na scenie. Wystąpi sześciu solistów, dwa duety, trzy zespoły, ale oczywiście zgodnie z ideą Pieśniobrania i tak najważniejsza jest śpiewająca publiczność. Dobrze śpiewająca, więc liczymy na słuchaczy Polskiego Radia Kielce - podkreśliła Mariola Maćko.

Wsparcia udzielą między innymi aktor Marcin Brykczyński, Cantabile, Jarząbek-Jurkiewicz, Sebastian Kalwat, Tomasz Kiniorski, Maciej Kmita, Iza Kopeć, Julia Sołtyk, Iwona Stefańczyk, Arkadiusz Stefańczyk, Panaceum, zespół Tu i Teraz. Akompaniować będą: Michał Kopeć na fortepianie, Filip Tuz na gitarze, a także niespodzianka w postaci dodatkowych muzyków i instrumentów.

Twórczość Jacka Kaczmarskiego była niezwykle bogata, ale uczestnicy wydarzenia nie muszą się obawiać, że nie będą znali słów piosenek, ponieważ teksty będą wyświetlane na ekranie. Wstęp na wydarzenie - wolny.

Reklama