Fałszywy wnuczek znów atakuje

Data publikacji: 11.04.2019 10:22
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Oszuści podający się za członków rodziny usiłowali wyłudzić pieniądze od mieszkańców: Kielc, Starachowic i Pińczowa. Dzięki współpracy świętokrzyskich policjantów oraz pracowników banków nie doszło do przekazania pieniędzy, choć 81–letnia mieszkanka Pińczowa oraz 72 –letnia kobieta ze Starachowic dały wiarę przestępcom. Gdy kobiety zgłosiły się do banków z chęcią wypłaty pieniędzy, pracownicy tych placówek zwrócili im uwagę na działania oszustów.

Przestępcy podawali się za członków najbliższej rodziny, którzy natychmiastowo potrzebują większych sum pieniędzy. Gdy do kieleckich policjantów dotarły pierwsze sygnały o takich zdarzeniach dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przekazał te informacje funkcjonariuszom z komend powiatowych. Ci kolejno poinformowali pracowników banków, że uaktywnili się oszuści i do ich placówek mogą przyjść seniorzy z chęcią wypłacenia pieniędzy.

Okazało się, że ta współpraca przyniosła oczekiwane efekty. Do banku w Starachowicach przyszła 72-letnia kobieta, która chciała wypłacić pieniądze. Nie doszło do tego, ponieważ pracownik placówki uświadomił seniorce, że jest to próba oszustwa. Niemal identyczna sytuacja miała miejsce w Pińczowie. Tam mało brakowało, by została oszukana 81-latka. I w tym przypadku odpowiednia reakcja pracowników banków zapobiegła utracie gotówki przez seniorkę.

Reklama