Wiosna to czas na porządki i... remonty dróg

Data publikacji: 11.04.2019 18:53
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Rozpoczęły się wiosenne remonty dróg w powiecie kieleckim. Prace prowadzone są na odcinku Jaworznia - Łaziska w gminie Piekoszów. Potrwają do końca czerwca tego roku. 17 kwietnia podpisana zostanie natomiast umowa na remont drogi Tumlin-Osowa w gminie Zagnańsk. Ten odcinek ma być oddany do użytku do końca sierpnia.

Na ogłoszenie przetargu czekają jeszcze dwie planowane na ten rok drogi powiatowe. Trasa łącząca miejscowości Jaworze i Gruszka w gminie Zagnańsk oraz droga z Masłowa do Dąbrowy w gminie Masłów. Koszt obu tych inwestycji to około 12 milionów złotych.

Do piątku, 12 kwietnia gminy i miasta mogą zgłaszać wnioski na budowy dróg w powiecie kieleckim. Jak informuje Cezary Majcher ze starostwa powiatowego, do tej pory wpłynęło ich 38. Po zakończeniu naboru każdy z wniosków zostanie rozpatrzony i po spełnieniu kryteriów  umieszczony  na liście kolejnych remontów.

Cezary Majcher dodaje, że już teraz szacowane koszty remontów zgłoszonych dróg przekraczają 100 milionów złotych. Drogi powiatowe w 80% dofinansowywane są z ogólnopolskiego Funduszu Dróg Samorządowych.

Reklama