Żonkil za datek. Rozpoczęła się kampania „Pola Nadziei”

Data publikacji: 12.04.2019 12:16 / Data aktualizacji: 12.04.2019 16:28
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Kielce. Inauguracja kampanii „Pola Nadziei”

Kielce. Inauguracja kampanii „Pola Nadziei”
12.04.2019 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Caritas Diecezji Kieleckiej rozpoczęła coroczną kampanię „Pola Nadziei”. Za wrzucenie do puszki datku wolontariusze, którzy kwestowali m.in. przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach i Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego rozdawali żółte żonkile, które są symbolem akcji.

Jak przyznała pani Joanna, od wielu lat zawsze chętnie wspiera wszelkie akcje charytatywne.

- Nigdy obok wolontariuszy nie przechodzę obojętnie. Wspieram zbiórki pieniędzy zarówno na dzieci, osoby starsze, jak i osoby chore i niepełnosprawne. W dzieciństwie ja też potrzebowałam pomocy i ktoś do mnie wyciągnął rękę, dlatego czuję się w obowiązku też pomagać i teraz staram się spłacać tamten dług - dodała pani Joanna.

Celem kampanii „Pola Nadziei” jest szerzenie idei hospicyjnej, uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby osób terminalnie chorych, propagowanie postaw otwartych na cierpienie drugiego człowieka oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do angażowania się w pomoc potrzebującym i zbieranie środków na funkcjonowanie hospicjum.

Akcję wsparła także m.in. Diana Głownia, rzecznik wojewody świętokrzyskiego.

- Uważam, że warto wspierać takie inicjatywy. To bardzo ważne, by pomagać innym ludziom. Jesteśmy teraz w szczególnym okresie, okresie przedświątecznym i wydaje się, że w tym czasie szczególnie warto pamiętać o tych, którzy potrzebują naszej pomocy - mówi. 

W poniedziałek i wtorek wolontariuszy będzie można spotkać w kieleckich galeriach. Kwesta rozpoczynać się będzie o 11.00 i kończyć o 17.00.

Kampania „Pola Nadziei” po raz pierwszy zorganizowana została w Wielkiej Brytanii 16 lat temu. W Polsce akcja odbywa się od 2005 roku, a w Kielcach od 2011 roku.

Reklama