Ukradł BMW i podpalił komis. Sprawca w rękach policji

Data publikacji: 12.04.2019 16:52
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. archiwum policji

Policjanci z Buska-Zdroju zatrzymali 26-letniego mężczyznę, podejrzewanego o podpalenie budynku na terenie jednego z autokomisów w gminie Morawica. Jak informowaliśmy, zgłoszenie o tym zdarzeniu wpłynęło do służb około północy. Na miejscu pracowało 5 zastępów straży pożarnej.

Maciej Ślusarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach informuje, że funkcjonariusze ustalili, iż sprawca tego zdarzenia staranował wjazd na teren komisu samochodem osobowym. Następnie włamał się do budynku, w którym znajdowały się klucze i dokumenty do pojazdów, a potem go podpalił. Mężczyzna ukradł także osobowe BMW.

Chwilę później, dyżurny buskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic w centrum miasta pali się osobowa skoda. Funkcjonariusze podejrzewali, że za te działania odpowiedzialna jest jedna osoba.

 Policjanci namierzyli kierowcę BMW i postanowili go zatrzymać. Mężczyzna nie reagował jednak na polecenia mundurowych i zaczął uciekać. Ostatecznie został zatrzymany. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Podobne wiadomości
Reklama