Baranki z białej czekolady wspierają ubogie dzieci

Data publikacji: 14.04.2019 08:33
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
W parafiach Diecezji Kieleckiej można już nabyć baranki wielkanocne

W parafiach Diecezji Kieleckiej można już nabyć baranki wielkanocne
Fot. Caritas Diecezji Kieleckiej

W niektórych parafiach diecezji kieleckiej można jeszcze nabyć baranki wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom.

- W tym roku kielecka Caritas przygotowała 25 tysięcy baranków wykonanych z białej czekolady - informuje ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora organizacji. - Akcja Wielkanocnego Dzieła Miłosierdzia związana jest z barankami, które umieszczamy w koszyczku ze święconką. Baranek, to symbol Zmartwychwstałego Chrystusa, dlatego zawsze powinien się w tym koszyczku znaleźć - dodaje ksiądz Krzysztof Banasik.

Dochód ze sprzedaży baranków przeznaczony zostanie na zorganizowanie kolonii dla dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich oraz na działalność świetlic środowiskowych, w których prowadzone są zajęcia profilaktyczne.

- Zarówno kolonie, jak i te działania świetlicowe są niezwykle ważne. Chcemy dzieci otoczyć opieką i wsparciem. Podczas kolonii, a także w świetlicach prowadzimy działania profilaktyczne. Pomagają nam w tym psycholodzy, pedagodzy, którzy wspierają dzieci w ich różnych problemach - mówi ksiądz Banasik.

Baranki wielkanocne można jeszcze nabyć m.in. w parafii pod wezwaniem św. Wojciecha, Ducha Świętego, św. Jadwigi i św. Józefa w Kielcach.

Reklama