Marszałek Bętkowski: po świątecznej przerwie kolejni nowi dyrektorzy w urzędzie

Data publikacji: 15.04.2019 08:32 / Data aktualizacji: 15.04.2019 09:47
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego

Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego
Kielce. 15.04.2019 / Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

- Po świętach Wielkanocnych poznamy prawdopodobnie nazwisko nowego szefa Departamentu Inwestycji i Rozwoju w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego - zapowiedział na naszej antenie, marszałek Andrzej Bętkowski. Jak podkreślił, proces powoływania w drodze konkursowej nowych dyrektorów tej instytucji, powinien zakończyć się w ciągu pół roku. Po świątecznej przerwie wybrany zostanie także szef nowego Departamentu - Kultury i Dziedzictwa.

Gość Radia Kielce pytany o osoby pełniące w tej chwili obowiązki dyrektorów innych departamentów w urzędzie marszałkowskim, stwierdził, że swoje funkcje wypełniają w miarę poprawnie i na razie pośpiech związany z ich zamianą nie jest wskazany. W najbliższym czasie powołany zostanie także szef gabinetu marszałka.

- Jeszcze nie ogłosiliśmy faktycznie konkursu, ale stanie się to niebawem. Staramy się najpierw wybierać szefów najbardziej istotnych dla nas departamentów - zaznaczył marszałek Bętkowski.

Z kolei jutro mają się odbyć przesłuchania kandydatów na nowego dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Gość Radia Kielce pytany o kwestię przerostu liczby pracowników administracji nad białym personelem w tej placówce podkreślił, że decyzję w tej sprawie podejmie już nowy dyrektor.

- To największa nasza jednostka ochrony zdrowia. Potrzebuje dobrego i skutecznego zarządzania, bo nie da się ukryć, że tam problemy są największe i tu oczekiwalibyśmy takich zmian, które poprawią jakość usług, ale jednocześnie, aby problemy finansowe nie nastręczały samorządowi województwa kłopotów - mówi Andrzej Bętkowski.

Gość Radia Kielce nie ma wątpliwości co do współpracy z dotychczasowym dyrektorem kieleckiej sceny dramatycznej, Michałem Kotańskim.

- Jesteśmy pozytywnie nastawieni do jego działań i planowanych inwestycji, dlatego czekamy na decyzję ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego w sprawie kontynuacji jego pracy na stanowisku szefa Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach - mówi.

Andrzej Bętkowski ma nadzieję, że uda się zwiększyć pensje pracownikom instytucji kultury podległych urzędowi marszałkowskiemu.

Jak już informowaliśmy, Komisja Budżetu i Finansów Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego pozytywnie zaopiniowała zwiększenie wydatków na regulację wynagrodzeń w instytucjach podległych marszałkowi. Pensje pracowników zwiększą się w 7 ośrodkach kultury: Filharmonii Świętokrzyskiej, Muzeum Narodowym, Teatrze imienia Stefana Żeromskiego, Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, Wojewódzkim Domu Kultury, Muzeum Wsi Kieleckiej i Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie.

Na ten rok, na podwyżki przeznaczono 1 milion 400 tysięcy złotych. To efekt między innymi rozmów z przedstawicielami świętokrzyskiej „Solidarności”, którzy w lutym skarżyli się na niedopuszczalnie niskie wynagrodzenia pracowników.

O przekazaniu pieniędzy na zwiększenie płac pracownikom kultury zadecydują radni podczas dzisiejszej sesji sejmiku.

Reklama