W Kielcach trwa zbiórka na rzecz hospicjum

Data publikacji: 15.04.2019 09:18 / Data aktualizacji: 15.04.2019 13:28
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
„Marszem żonkili” rozpoczęła się w województwie świętokrzyskim społeczna kampania „Pola Nadziei”.

„Marszem żonkili” rozpoczęła się w województwie świętokrzyskim społeczna kampania „Pola Nadziei”.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Wolontariusze Caritas Diecezji Kieleckiej rozpoczęli kolejną zbiórkę datków do puszek, w związku z kampanią „Pola Nadziei”. Pieniądze przeznaczone zostaną na funkcjonowanie stacjonarnego hospicjum na osiedlu Czarnów w Kielcach. Dziś do godziny 17.00, ochotników z puszkami można spotkać w dwóch kieleckich galeriach handlowych.

Po raz pierwszy kwestuje m.in. Karolina.

- Czas przedświąteczny jest dla mnie wyjątkowym czasem i okazją, by zrobić coś dobrego dla innych. Cel tej kampanii jest szczytny, dlatego bardzo chętnie włączyłam się w zbiórkę. Jesteśmy ubrani w żółte koszulki z logo Caritas, a każdy, kto wesprze akcję otrzymuje od nas żywego żonkila – dodała Karolina.

Chętnych do włączenia się do akcji nie brakowało. Jak mówili, warto wspierać akcje, które pomagają innym osobom, zwłaszcza dzieciom i chorym. 

We wtorek wolontariuszy kieleckiej Caritas od godziny 11.00 do 17.00 będzie można spotkać w Galerii Korona w Kielcach. Kampania „Pola Nadziei” po raz pierwszy zorganizowana została w Wielkiej Brytanii 16 lat temu. W Polsce akcja odbywa się od 2005 roku, a w Kielcach od 2011 roku.

Reklama