Nowe wydziały i nowi dyrektorzy. Kolejne zmiany w urzędzie

Data publikacji: 15.04.2019 14:02
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Dyrektor najważniejszego departamentu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego poszukiwany. Wkrótce zostaną ogłoszone kolejne konkursy na stanowiska dyrektorskie.

Urząd marszałkowski ogłosił konkurs na dyrektora Departamentu Inwestycji i Rozwoju, który jak podkreśla Mariusz Bodo, sekretarz województwa, będzie odpowiadał za jeden z najważniejszych wydziałów w urzędzie.

- Od dyrektora będziemy oczekiwać nie tylko wiedzy, lecz także praktyki w prowadzeniu takiej, bądź podobnej jednostki - podkreśla sekretarz.

Departament Inwestycji i Rozwoju jest nowym tworem w strukturach urzędu. Ma zajmować się podziałem i wydatkowaniem funduszy unijnych.
Kandydat musi mieć wykształcenie wyższe, co najmniej 5-letni staż, w tym co najmniej 3-letni na stanowisku kierowniczym w jednostkach sektora finansów. Potrzebne jest także doświadczenie zawodowe związane z funduszami unijnymi, a także operowanie językiem angielskim w stopniu komunikatywnym. Nieoficjalnie mówi się, że stanowisko to może zająć Jacek Sułek, obecny dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rozwoju w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Kandydatury należy zgłaszać do 23 kwietnia.

Jeszcze przed świętami ma zostać ogłoszony konkurs na dyrektora gabinetu marszałka. W przypadku tego stanowiska głośno mówi się o Marcinie Piętaku, wieloletnim współpracowniku marszałka. Po świętach z kolei możemy spodziewać się konkursów na stanowiska dyrektorów departamentów edukacji, sportu i turystyki, a także kultury i dziedzictwa narodowego.

Stanowiska dyrektorskie na pewno zachowają dwie osoby, które po zmianie schematu organizacyjnego urzędu zostały wyznaczone do pełnienia obowiązków tymczasowo. Chodzi o Beatę Studniarek i Annę Grzelę. Pierwsza pozostaje dyrektorem Departamentu Kontroli i Certyfikacji RPO, druga dyrektorem Departamentu Transportu i Komunikacji.

Reklama