Dariusz Daszkiewicz znów na trenerskiej ławce

Data publikacji: 15.04.2019 15:18
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Dariusz Daszkiewicz, nowy trener GKS Katowice

Dariusz Daszkiewicz, nowy trener GKS Katowice
Katowice. 15.04.2019 / Fot. GKS Katowice

Doskonale znany w Kielcach trener Dariusz Daszkiewicz wraca do siatkarskiej PlusLigi. 51-letni szkoleniowiec poprowadzi w nowym sezonie GKS Katowice, gdzie zastąpi Piotra Gruszkę, który prawdopodobnie przeniesie się do Asseco Resovii Rzeszów.

Dariusz Daszkiewicz to osoba świetnie znana w siatkarskim środowisku. Pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego i w barwach tamtejszej Lechii rozpoczął swoją przygodę z siatkówką jako zawodnik. Następnie poświęcił się pracy trenerskiej, którą rozpoczął w AZS Rafako Racibórz. Później przez wiele lat prowadził zajęcia w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Tam pracował z reprezentacjami kadetów oraz juniorów, z którymi zdobywał medale na międzynarodowych imprezach. Od 2007 roku Dariusz Daszkiewicz związał się z kielecką siatkówką. Wraz z Fartem przez trzy lata przeszedł drogę z drugiej ligi do  PlusLigi. W poprzednim sezonie nie zdołał utrzymać w ekstraklasie zespołu Dafi Społem. W Kielcach pracował z przerwami przez dziesięć lat, prowadząc w międzyczasie reprezentację Polski do lat 23.

– Kontynuujemy to, co rozpoczęliśmy trzy lata temu, a więc stawiamy na polską myśl szkoleniową. Budujemy drużynę niemal od podstaw, w związku z tym postanowiliśmy dać szansę trenerowi Daszkiewiczowi, który po sezonie nieobecności w PlusLidze jest spragniony emocji na najwyższym szczeblu i może wiele wnieść do zespołu. Chcemy, aby drużyna reprezentująca barwy GKS Katowice była jak najlepsza i jestem przekonany, że dzięki trenerowi Dariuszowi Daszkiewiczowi taka będzie – komentuje wybór nowego szkoleniowca Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

W kończącym się sezonie PlusLigi GKS Katowice uplasował się na ósmym miejscu.

Reklama