Kieleccy maturzyści będą mieli wystawione stopnie

Data publikacji: 16.04.2019 17:16
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zastępca prezydenta Kielc Marcin Różycki

Zastępca prezydenta Kielc Marcin Różycki
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wszyscy uczniowie klas maturalnych powinni mieć wystawione oceny klasyfikacyjne jeszcze w tym tygodniu. Taką informację przekazał Radiu Kielce, Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc.

Jak mówił, jest po spotkaniu z dyrektorami szkół, którzy zapewnili go, że mimo strajku nauczycieli, w ciągu dwóch dni oceny klasyfikacyjne maturzystów powinny być wystawione. To duży krok w kierunku przeprowadzenia matur w kieleckich szkołach, ale jeszcze zostaje wymóg zebrania się rad klasyfikacyjnych, które oceny uczniów zatwierdzą. Bez tego młodzi ludzie nie będą mogli podejść do matur.

Władysław Zaucha, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach mówi, że pierwszą radę klasyfikacyjną zwołał w poniedziałek, ale nie było na niej wymaganego kworum. Dlatego kolejna odbędzie się po świętach.

O powrót do pracy i uczestnictwo w radach klasyfikacyjnych apeluje do nauczycieli Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty.

Jak napisał na stronie internetowej urzędu: „Nieprzystąpienie do matur absolwentów szkół ponadgimnazjalnych uniemożliwi im staranie się o podjęcie studiów na wymarzonych uczelniach oraz zaprzepaści lata ich wytężonej nauki. Apeluję o dialog i szukanie dróg rozwiązania problemu w drodze negocjacji, rozmów i wspólnych decyzji. Nie angażujmy w ten spór uczniów i ich niezaprzeczalnego prawa do wyboru dalszej drogi kształcenia. Liczę na Państwa rozsądek, zrozumienie i wybór sposobu rozwiązania sporu z wyłączeniem tych, dla których dobra zawsze tak rzetelnie pracujecie.”

Egzaminy maturalne rozpoczynają się 6 maja.

Reklama