Coraz bliżej budowy kompleksu uzdrowiskowego w Busku [WIZUALIZACJE]

Data publikacji: 18.04.2019 18:00
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Busko. Wizualizacja tężni

Busko. Wizualizacja tężni
Fot. Materiały UMiG Busko-Zdrój

Władze Buska-Zdroju nie rezygnują z realizacji ważnej inwestycji. Po raz trzeci ogłosiły przetarg na budowę tężni solankowej, pijalni wód, oranżerii i fontanny. Wiadomo już, że po otwarciu ofert przetargowych jedna z czterech firm „zmieściła się” w kosztorysie założonym przez gminę.

Jak informuje Tomasz Mierzwa, specjalista d.s. inwestycji w Urzędzie Miasta i Gminy Busko-Zdrój, początkowo zakładano, że koszt inwestycji zamknie się w 15 milionach złotych. Następnie koszty zwiększono do 25 milionów złotych. Ostatecznie w drugim przetargu najtańsza oferta przekroczyła sumę o siedem milionów złotych. Jak dodaje, po unieważnieniu drugiego przetargu, gmina postanowiła częściowo ograniczyć zakres całej inwestycji.

- Dotyczy to głównie wielkości domu zdrojowego. Ograniczyliśmy wielkość centralnej sali. Nie będzie też restauracji, która początkowo miała się tam mieścić. To dało oczekiwane zmniejszenie wartości przetargowej, na którą w tej chwili gminę stać – tłumaczy Tomasz Mierzwa.

Podkreśla, że w trzecim przetargu gmina zabezpieczyła 25 milionów złotych.

- Firma, która zaoferowała swoje usługi, podała kwotę około 24 milionów 350 tysięcy. Teraz czas na procedury - dodaje.

- Dostarczenie dokumentów potrwa około dwóch tygodni. Zaś ogłoszenie wyników i podpisanie umowy nastąpi w ciągu tygodnia. Liczymy, że w ciągu trzech tygodni podpiszemy umowę i firma będzie mogła rozpocząć działania w terenie. Inwestycja poważna, a czas nagli – podkreśla Tomasz Mierzwa.

Przypomnijmy, że obiekt tężni będzie miał wysokość około 8 metrów ze średnicą 73 metrów i obwodem ponad 215 metrów. Przed tężnią znajdzie się również fontanna z elementami światła i muzyki. Będzie to tzw. kompleks tężni domu zdrojowego, który będzie się znajdował w centralnej części nowego parku zdrojowego.

Zakończenie prac zaplanowane jest w listopadzie 2020 roku. Zaś uruchomienie tężni nastąpi wczesną jesienią 2021 roku.

Reklama