Wspólne przeżywanie męki i śmierci Chrystusa w Ćmińsku

Data publikacji: 19.04.2019 13:05
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Aktorskie inscenizacje, połączenie współczesności z odwzorowaniem historycznych realiów i udział lokalnej Straży Pożarnej, a to wszystko transmitowane na żywo na facebooku. Dzisiaj po raz czwarty mieszkańcy Ćmińska spotkają się na wspólnym przeżywaniu męki i śmierci Chrystusa.

Motywem przewodnim tegorocznego misterium jest hasło: „Droga Krzyżowa Współczesnego Człowieka”, a ideą jest dosłowne pokazanie nauk płynących z historii męki chrystusowej we współczesnym życiu - tłumaczy Magdalena Papros-Gołąb ze stowarzyszenia Aktywny Ćmińsk, współorganizatorka nabożeństwa.

Jak wyjaśnia proboszcz parafii, ksiądz Janusz Marzec - poprzez umiejscowienie Drogi Krzyżowej we współczesnych realiach uczestnicy mogą poczuć, że Jezus obecny jest także w życiu człowieka na co dzień.

- Misterium chrystusowe wciąż trwa, a jego Droga Krzyżowa jest nadal bardzo aktualna. Jezus idzie razem z nami, towarzyszy nam w życiu i pomaga w trudnych chwilach - mówi ksiądz proboszcz.

W role postaci biblijnych oraz współczesnych świadków misterium wcielą się okoliczni mieszkańcy.

Droga Krzyżowa rozpocznie się o godzinie 20:00 na placu przed Kościołem Parafialnym w Ćmińsku i potrwa do 21:30.

W Wielką Sobotę o godzinie 11:15 po poświęceniu pokarmów, rodziny z parafii Ćmińsk będą wokół placu kościelnego szukać wielkanocnych jaj.

Reklama