Przedszkolaki „na bajkowym szlaku”

Data publikacji: 22.04.2019 19:55
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

We wtorek, 23 kwietnia w Światowym Dniu Książki, w Jędrzejowie zorganizowana zostanie gra terenowa dla przedszkolaków pod hasłem „Na bajkowym szlaku”. W imprezie udział wezmą trzy 10-osobowe drużyny reprezentujące jędrzejowskie przedszkola: Pod Kasztanem, Pod Słoniem i Bajowa Ciuchcia - informuje Beata Satro, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Jędrzejowie.

Jak dodaje każda grupa wyruszy do swojej tzw. bajkowej krainy: leśnej w parku miejskim, wodnej nad zalewem i krainy legend, która będzie się znajdowała na terenie wokół Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie. A wszystko po to, aby znaleźć odpowiedzi na 4 zadania dotyczące bohaterów bajkowych. Ponadto dzieci dowiedzą się wielu ciekawych informacji na temat m.in. tajemnic klasztoru, czy bł. Wincentego Kadłubka.  

– Ponieważ we współczesnych czasach trudno jest promować książki wśród dzieci i młodzieży, dlatego oprócz wykorzystywania nowoczesnych technologii, również poprzez takie integracyjne zabawy, chcemy promować czytelnictwo wśród tych najmłodszych – mówi dyrektor Beata Satro.

Na spotkanie integracyjne promujące czytelnictwo z okazji Światowego Dnia Książki zaprasza również Marcin Piszczek burmistrz Jędrzejowa. Jak mówi, będzie chciał poznać wiedzę tych najmłodszych mieszkańców na temat najstarszych polskich legend w nawiązaniu do bł. Wincentego Kadłubka. A chodzi tu w legendy: „O Królu Kraku”, „O Wandzie, co nie chciała Niemca” oraz „ O smoku wawelskim”. Jak dodaje burmistrz będzie to również doskonała okazja do integracji, wspólnej zabawy i do wspólnego czytania książek.

Bajkowa Gra Terenowa dla przedszkolaków rozpocznie się o godz. 9.30 nad zalewem w Jędrzejowie.

Reklama