ZNP zawiesza strajk od soboty

Data publikacji: 25.04.2019 13:19 / Data aktualizacji: 25.04.2019 14:01
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: IAR, PAP
Manifestacja uczniów przed Zespołem Szkół Przemysłu Spożywczego

Manifestacja uczniów przed Zespołem Szkół Przemysłu Spożywczego
Kielce. 19.04.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza od soboty strajk w placówkach edukacyjnych - poinformował szef związku Sławomir Broniarz. Ma do tego dojść od 6:00 rano. Strajk trwa od 8 kwietnia.

- Dzisiaj w Sejmie mamy do czynienia z próbą finalnego demontażu polskiego systemu edukacji. (…) Od soboty, od 27 kwietnia od godz.6 rano Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, zawiesza, ale nie kończy – powiedział Broniarz.

- Od dzisiaj wchodzimy w nowy etap, który będzie o wiele trudniejszy ale etap, którzy pokaże nowe oblicze naszego protestu. Jesteśmy bowiem w połowie drogi, ale jednoznacznie mogę oświadczyć, że dzisiaj, ani jutro, ani w kolejnych dniach nie podpiszemy porozumienia, które rząd zawarł z Solidarnością - dodał.

- Przeciwko strajkującym byli urzędnicy państwowi, kuratoria oświaty, czasami niestety także policja i władze samorządowe; ale nie daliśmy się zastraszyć i nie daliśmy się pokonać - powiedział w czwartek szef ZNP Sławomir Broniarz.

- Stoimy tutaj silniejsi naszym doświadczeniem, dorobkiem tego strajku, ale przede wszystkim poparciem ponad półmilionowej rzeszy nauczycieli - podkreślił. Wskazał, że nauczyciele byli wspierani przez wiele środowisk, m.in. uczniów i ich rodziców. Szef ZNP dziękował za wszystkie przejawy wsparcia.

Tagi do tego wpisu
Reklama