KTM Novi Korona rozpoczyna walkę o obronę tytułu

Data publikacji: 26.04.2019 11:58
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Zawody enduro

Zawody enduro
Fot. KTM Novi Korona Kielce

Ośmiu zawodników KTM Novi Korona wystartuje w dwóch pierwszych rundach mistrzostw Polski w motocyklowych rajdach enduro, które w najbliższy weekend rozegrane zostaną w miejscowości Lišov na Słowacji. Kielczanie bronią tytułu klubowych mistrzów kraju.

W składzie KTM Novi Korona, na zawody inaugurujące sezon 2019, znaleźli się aktualni indywidulani mistrzowie i wicemistrzowie Polski - Maciej Giemza, Aleksander Bracik, Rafał Bracik i Robert Frydrych oraz Dawid Domański, Leszek Drogosz, Damian Musiał i Grzegorz Chorodyński.

Zaskoczeniem jest obecność na zawodach Macieja Giemzy, który miał skupić się na startach w mistrzostwach Europy enduro i mistrzostwach świata cross-country.

- Za trzy tygodnie na Słowacji odbędą się dwie rundy mistrzostw Starego Kontynentu więc będzie to dobra okazja do zapoznania się z nawierzchnią na jakiej będziemy się ścigać. Początkowo rzeczywiście nie planowałem startów w mistrzostwach Polski. Ze względu na niewielką odległość od domu postanowiłem tu przyjechać. Od głównego kalendarza będzie zależało jednak to czy znajdę czas na kolejne rundy - powiedział 23-letni zawodnik kieleckiego klubu i zespołu ORLEN Team.

Organizatorem zawodów w Lišovie są Słowacka Federacja Motocyklowa i KTM Novi Korona.

Tegoroczny cykl mistrzostw Polski enduro składał się będzie z dziesięciu rund. Finałowe, podobnie jak przed rokiem, odbędą się w Kielcach.

Tagi do tego wpisu
Reklama