Żartowniś ponownie w akcji? Alarmy bombowe w urzędach skarbowych i sądzie

Data publikacji: 26.04.2019 15:14
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Alarm bombowy w Urzędzie Skarbowym

Alarm bombowy w Urzędzie Skarbowym
Ostrowiec Św.. 26.04.2019 / Fot. Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego

Kolejne alarmy bombowe w świętokrzyskich instytucjach. E-maile z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego trafiły do urzędów skarbowych i jednego sądu.

Jak informuje nadkomisarz Kamil Tokarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, są to informacje o małej wiarygodności, ponieważ w tym roku alarmów bombowych tego typu było już wiele. Zadysponowano jednak służby, które sprawdzają budynki urzędów skarbowych w Ostrowcu Świętokrzyskim, Kielcach i Końskich.

W Końskich mail dotarł także do Sądu Rejonowego. Tam zarządzono ewakuację budynku. – Każda taką informację traktujemy poważnie. Policjanci sprawdzają, czy zawiadomienie polega na prawdzie – informuje funkcjonariusz. Ewakuowanych zostało także ponad 90 osób, pracowników i petentów, z Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Kilka tygodni temu e-maile o podobnej treści wpływały między innymi do urzędu marszałkowskiego i urzędów skarbowych. Dwa dni temu podobne informacje o podłożeniu bomby wpłynęły do prokuratur we Włoszczowie, Skarżysku-Kamiennej, Starachowicach i Staszowie oraz do biura poselskiego PO w Kielcach. Nadal poszukiwany jest nadawca gróźb.

Reklama