Wiceminister deklaruje wsparcie dla opatowskiego szpitala

Data publikacji: 27.04.2019 15:07
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Opatów. Konferencja prasowa przed szpitalem. Na zdjęciu Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki oraz Tomasz Staniek, starosta opatowski

Opatów. Konferencja prasowa przed szpitalem. Na zdjęciu Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki oraz Tomasz Staniek, starosta opatowski
Opatów. 27.04.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Upływa pierwszy miesiąc od kiedy szpitalem w Opatowie zarządza powiatowa spółka Top Medicus. Wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, która jako parlamentarzystka od początku interesowała się sprawami lecznicy, chwali dokonania rządzących powiatem opatowskim i zapowiada wsparcie w odbudowaniu renomy placówki.

Wiceminister Anna Krupka podczas specjalnie zwołanej konferencji, która odbyła się przed budynkiem szpitala, przypomina, że niemal do upadku lecznicy doprowadził poprzedni starosta opatowski Bogusław Włodarczyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jak mówi, nie reagował na pogarszającą się sytuację placówki. Cieszy się, że po przejęciu szpitala przez nowy zarząd powiatu lecznica ma większą szansę na odbudowanie struktury oraz społecznego zaufania.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że szpital jest zaniedbany. Oczywiście będziemy sukcesywnie starali się o wsparcie z różnych programów rządowych oraz programów samorządu województwa świętokrzyskiego dla tej lecznicy, bo ona dzisiaj potrzebuje szczególnej troski - mówi wiceminister Anna Krupka.

Starosta opatowski Tomasz Staniek podkreśla, że do przejęcia szpitala doszło dzięki szczególnemu zaangażowaniu wiceminister i dodaje, że pomysłów na rozwój jest wiele.  Szczególną troską zostaną objęte osoby starsze.

- Chcemy uruchomić Dzienny Dom Opieki Medycznej dla osób po przebytym leczeniu szpitalnym. Projekt taki, wart 2 miliony złotych, został już napisany i będzie realizowany pod koniec tego roku - mówi starosta.

Dodaje, że w planach jest utworzenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego oraz opieki hospicyjnej.

Starostwo powiatowe przekaże wkrótce 4 miliony złotych na doposażenie szpitala i na jego rozruch. W piątek zdecydowali o tym radni powiatowi. Z kolei wiceminister Anna Krupka informuje, że wsparcie centralne idzie już z Narodowego Funduszu Zdrowia, m.in. w kwestii wzmocnienia kontraktu ginekologii, czy opieki paliatywnej.

Reklama