Motocykliści KTM Novi Korona udanie rozpoczęli walkę o obronę tytułu

Data publikacji: 29.04.2019 15:41
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Zawody enduro

Zawody enduro
Fot. KTM Novi Korona Kielce

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy KTM Novi Korona w rozegranych w Lišovie na Słowacji dwóch pierwszych rundach mistrzostw Polski w motocyklowych rajdach enduro. Kielczanie bronią tytułu klubowych mistrzów kraju.

W składzie KTM Novi Korona na zawody inaugurujące sezon 2019 znaleźli się aktualni indywidualni mistrzowie i wicemistrzowie Polski - Maciej Giemza, Aleksander Bracik, Rafał Bracik i Robert Frydrych oraz Dawid Domański, Kuba Wesołowski, Leszek Drogosz, Damian Musiał i Grzegorz Chorodyński.

W klasie E1 dwudniowe zmagania wygrał Maciej Giemza, który wyprzedził Aleksandra Bracika. Na czwartym miejscu uplasował się Damian Musiał. W klasie E2/E3 drugi był Rafał Bracik. W rywalizacji Masters drugą pozycję wywalczył Robert Frydrych, czwarty był Grzegorz Chorodyński, a dziesiąty Leszek Drogosz. W kategorii Junior piąta lokata przypadła Kubie Wesołowskiemu, a szósta Dawidowi Domańskiemu.

- Jestem zadowolony z osiągniętych wyników. To dopiero początek sezonu, ale pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony - ocenił prezes kieleckiego klubu Ryszard Bracik.   

Organizatorem zawodów w Lišovie byli Słowacka Federacja Motocyklowa i KTM Novi Korona. Tegoroczny cykl mistrzostw Polski enduro składał się będzie z dziesięciu rund. Finałowe, podobnie jak przed rokiem, odbędą się w Kielcach.

Tagi do tego wpisu
Reklama