Finanse powiatu ostrowieckiego w rękach nowego skarbnika

Data publikacji: 29.04.2019 17:25
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Grażyna Krawczyk - nowy skarbnik Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim

Na zdjęciu: Grażyna Krawczyk - nowy skarbnik Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim
Ostrowiec Świętokrzyski. 29.04.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Grażyna Krawczyk będzie nowym skarbnikiem Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pracę rozpocznie 1 maja. Zastąpi na tym stanowisku radną sejmiku Magdalenę Zieleń. Pod koniec stycznia tego roku złożyła ona wypowiedzenie z pracy.

Wszyscy radni podczas poniedziałkowej sesji pozytywnie odnieśli się do powołania nowego skarbnika. Wicestarosta ostrowiecki Andrzej Jabłoński podkreśla, że w trudnej sytuacji finansowej, w jakiej znalazł się powiat, a także szpital, konieczne było powołanie osoby, która zna finanse instytucji. Liczy na dobrą współpracę.

- To musi być osoba, która ma pełną wiedzę tę bieżącą, ale i historyczną, ale też tą, która jest bezwzględnie wymagana wynikająca z planu wieloletniego. Pani Grażyna Krawczyk spełnia te wszystkie wymagania - mówi Andrzej Jabłoński.

Grażyna Krawczyk w Wydziale Finansowym Starostwa Powiatowego pracuje od 19 lat.Od 2009 roku pełni funkcję zastępcy naczelnika Wydziału Finansowego. Jak mówi - mianowanie na to stanowisko to oznaka wysokiego zaufania. Deklaruje współpracę z zarządem powiatu oraz o  dbanie o kondycję finansową gminy.

- Ciężar odpowiedzialności pracy skarbnika czuję już od jakiegoś czasu, pełniąc funkcję zastępcy naczelnika. Budżet powiatu znajduje się w bardzo trudnym położeniu. Będę się starać spełniać oczekiwania - mówi Grażyna Krawczyk.

Zadłużenie powiatu wynosi ponad 50 milionów złotych.

Reklama