Hostel dla uzależnionych dostanie dofinansowanie

Data publikacji: 30.04.2019 11:51
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Funkcjonujący w Połańcu hostel dla osób uzależnionych będzie mógł objąć opieką większą liczbę osób uzależnionych od alkoholu i środków psychoaktywnych. Pieniądze na ten cel, około 750 tysięcy złotych przekazał Urząd Marszałkowski w Kielcach.

Jak informuje Anna Kurgan z ośrodka "Wspólnota", półrocznej terapii poddanych zostanie kolejnych 10 pacjentów. Będą wśród nich także niepełnosprawni, ponieważ placówka zostanie dostosowana do potrzeb osób z różnymi dysfunkcjami.

- Mamy umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na terapię 12 pacjentów. Jednak zawsze pod opieką mamy więcej, bo około 15 osób, ponieważ zapotrzebowanie na taką pomoc jest dużo większe. Pacjenci na przyjęcie do naszego ośrodka czekają cztery, pięć, a nawet sześć miesięcy. Natomiast dzięki otrzymanemu dofinansowaniu, lista oczekujących na pewno się skróci - zapowiada Anna Kurgan.

Dzięki dofinansowaniu, w ośrodku wyremontowanych zostanie pięć pokoi, kupiony będzie również nowy sprzęt, który ułatwi prowadzenie zajęć, dodaje Anna Kurgan.

- Będziemy prowadzić terapię indywidualną i grupową. Czekamy zarówno na mężczyzn, jak i kobiety oraz osoby niepełnosprawne. Dominującym uzależnieniem musi być alkohol, ale przyjmujemy także chorych uzależnionych jednocześnie od alkoholu i narkotyków czy alkoholu i hazardu - wyjaśnia Anna Kurgan.

Hostel działa o 11 lat. Oferuje pomoc psychologiczną, psychoterapeutyczną i psychiatryczną. To jedyna tego typu placówka, która zajmuje się jednocześnie terapią kobiet i mężczyzn.

Tagi do tego wpisu
Reklama