Dlaczego kaloryfery nie grzeją?

Data publikacji: 30.04.2019 12:31
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Mieszkańcy Kielc cały czas narzekają na zimne kaloryfery w swoich mieszkaniach. Mimo wznowienia sezonu grzewczego nasi słuchacze informują, że ciepło nie dociera między innymi do Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Spółdzielni Słoneczna.

Władze spółdzielni zapewniają, że dostawy zostały wznowione, a winą obarczają systemy, które ograniczają dostawy ciepła przy określonej temperaturze na zewnątrz.

Potwierdza to także Anna Niedzielska, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Jak mówi ogrzewanie jest wyłączone, kiedy temperatura na zewnątrz wzrasta powyżej 12 stopni Celsjusza.

- Od wtorku nasze systemy pracują w takim samym trybie jak zimą. Wszystkie spółdzielnie otrzymują ilość ciepła odpowiednią do ogrzewania budynków. O 10.00 zakończyliśmy prace rozruchowe. Z naszej strony systemy pracują tak jak powinny. Jeżeli w pojedynczych blokach nadal jest zimno to należy o tym informować administracje. Może to wynika z zapowietrzenia instalacji - powiedziała Anna Niedzielska.

O zakończeniu sezonu grzewczego ponownie zadecydują zarządy spółdzielni mieszkaniowych.

Reklama