Włodarczyk znów przed sądem. Świadkowe zeznają

Data publikacji: 30.04.2019 12:58
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Proces Bogusława Włodarczyka, byłego starosty opatowskiego

Proces Bogusława Włodarczyka, byłego starosty opatowskiego
30.04.2019 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Kolejny świadek zeznawał w procesie Bogusława Włodarczyka, byłego starosty opatowskiego i prominentnego działacza PSL. Chodzi o sprawę oszustw przy remoncie miejscowego szpitala. Na ławie oskarżonych zasiada także była prezes powiatowej spółki medycznej „Top Medicus” Joanna Sz. oraz Jan G., były prezes zarządu dzierżawiącej szpital spółki „Twoje Zdrowie Lekarze Specjaliści” w Katowicach.

Podczas dzisiejszej rozprawy zeznawał kierownik robót w bloku operacyjnym. Stwierdził, że postępu prac doglądali: Bogusław Włodarczyk i Jan G.

- Trudno mi stwierdzić, który pełnił dominującą rolę. Obaj panowie sprawdzali i kontrolowali postęp prac przed naradami, które zazwyczaj odbywały się raz w tygodniu - powiedział świadek.

Prokuratura Okręgowa postawiła byłemu staroście siedem zarzutów. Cztery z nich dotyczą oszustw, co do mienia znacznej wartości, na szkodę czterech podmiotów wykonujących prace budowlane w latach 2013-2014. Chodzi o kwotę prawie 15 milionów złotych.

Jan G. usłyszał 18 zarzutów dotyczących czterech podmiotów gospodarczych. Oszustwa opiewają na kwotę prawie 14 milionów złotych, a usiłowanie oszustw na 1,5 miliona złotych. Oskarżony zawierał umowy z pokrzywdzonymi firmami, które wykonywały prace w szpitalu.

Trzecią oskarżoną osobą jest Joanna Sz., była prezes spółki Top Medicus w Opatowie. Oba postawione jej zarzuty związane są z działaniem na szkodę spółki. Chodzi o wykup wierzytelności na kwotę łączną około 6 milionów złotych.

Kolejna rozprawa odbędzie się 14 maja.

Reklama