Biała Dama znów pojawiła się w Chęcinach

Data publikacji: 03.05.2019 09:31 / Data aktualizacji: 04.05.2019 07:12
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.05.2019 Chęciny. Majówka. Noc na zamku

03.05.2019 Chęciny. Majówka. Noc na zamku
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na wieży pojawiła się Biała Dama, rycerze stoczyli zacięty pojedynek, w ruch poszły szable, choć padły też strzały. Zapłonął również ogień, który stał się źródłem dynamicznego widowiska. Tak wyglądała piątkowa noc na zamku w Chęcinach.

Choć pogoda wydawała się mało sprzyjająca aby zwiedzać zamek, amatorów tej nocnej wyprawy nie brakowało. Jak zdradzili nam turyści z Łodzi, przyciągnęła ich tu chęć przeżycia przygody.

- Jesteśmy na majówce i szukaliśmy koncepcji, co zrobić. Weszłam na stronę zamku i okazało się, że jest nocne zwiedzanie, więc wcześniej zaliczyliśmy dzienne zwiedzanie, a teraz jesteśmy na nocnym. W dzień przyjechaliśmy, żeby zobaczyć to, co widać z zamku, a teraz jesteśmy, żeby przeżyć jakąś fajną przygodę - usłyszeliśmy.

Na zwiedzających czekały liczne atrakcje: widowiskowy teatr ognia, spotkanie z duchem Białej Damy, scenki epokowe, konkursy i zabawy czy pokaz iluminacji. Pojedynki szermiercze wzbudzały zainteresowanie widzów w każdym wieku. 13-letni Marcin Mikoś z Tarnowa okazał się znawcą tematu, bo interesuje się historią.

- Inscenizacja była bardzo fajna, tylko trochę nierealna, ponieważ podczas walk bardziej celowano szablą w nogi, żeby znokautować przeciwnika, żeby stracił równowagę, bo walka szablą na górę tępiła też szablę, mogła ją złamać - zauważył.

Wśród zamkowych gości nie brakowało też osób z regionu, takich jak pani Kasia.

- Nasi znajomi mieszkają u podnóża wzgórza i uznaliśmy, że to fajny pomysł, żeby właśnie tu spędzić długi weekend majowy z dziećmi. Zamek wygląda imponująco - podkreśliła.

Kolejna noc na zamku odbędzie się 21 czerwca. Szczegóły na internetowej  stronie zamku.

Reklama