Adam Jarubas kłamał? Poseł Krupka oczekuje przeprosin

Data publikacji: 05.05.2019 10:26
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki, poseł PiS oraz Adam Jarubas - były marszałek województwa świętokrzyskiego, wiceprezes PSL

Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki, poseł PiS oraz Adam Jarubas - były marszałek województwa świętokrzyskiego, wiceprezes PSL
Fot. Radio Kielce

Wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka czeka na przeprosiny od Adama Jarubasa, byłego marszałka województwa świętokrzyskiego. Chodzi o jego wypowiedź w ogólnopolskim programie TVP Info, dotyczącą flag Unii Europejskiej.

 „Pana słowa (…), że kielecka Posłanka PiS skrytykowała Pana za rozdawanie flagi unijnej 1, 2 i 3 maja są nie tylko konfabulacją, a w moim przekonaniu intencjonalnym kłamstwem. Internauci mogą to wszystko sprawdzić. Walka polityczna powinna mieścić się też w pewnych ramach, chociażby podstawowej uczciwości” - pisze na Facebooku minister Anna Krupka.

W dalszej części wpisu minister stwierdza, że daje marszałkowi dobę na wycofanie się z tych słów i przeproszenie. Dodaje, że wnosi o to, pomimo iż w wypowiedzi nie padło jej nazwisko. W rozmowie z Radiem Kielce Anna Krupka mówi, że wiarygodność w polityce, to rzecz bezcenna i nie da się zbudować jej na kłamstwie.

- Daję dobę, ponieważ tyle czasu PSL potrzebuje na refleksję. Mniej więcej tyle zajęło Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi, liderowi PSL, odcięcie się od brutalnego, agresywnego i skandalicznego ataku, skierowanego przeciwko kościołowi katolickiemu i wierzącym Polakom przez szefa Liberte. Chodzi o wypowiedź przed wystąpieniem Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim - powiedziała Anna Krupka.

Marszałek Adam Jarubas odwołując się do wpisu minister stwierdził: „Pani Poseł atakami na mnie próbuje zwrócić na siebie uwagę. Nie zamierzam wchodzić w ten scenariusz”.

Wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka czeka na przeprosiny od Adama Jarubasa, byłego marszałka województwa świętokrzyskiegoFot.

Reklama