Bomby nie przeszkodziły w maturze

Data publikacji: 06.05.2019 09:55
Autor: Daniel Lenart , Monika Miller , Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Alarmy bombowe w świętokrzyskich szkołach. Do instytucji, gdzie dziś odbywają się egzaminy maturalne wpłynęły e-maile z informacją, że wkrótce eksploduje bomba. Wiadomość dodarła do kilku szkół w powiatach: opatowskim, sandomierskim, staszowskim, Kielcach i Końskich.

Jak informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, wszystkie budynki sprawdzono przed rozpoczęciem matur, w związku z tym egzaminy rozpoczęły się zgodnie z planem.
Dariusz Wójcik, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach informuje, że w mailu, który dotarł do szkoły była informacja o materiale pirotechnicznym, który znajduje się w budynku.

- Zgodnie z procedurami poinformowałem odpowiednie służby. Bardzo sprawnie przeprowadziliśmy ewakuację, po której straż pożarna i policja sprawdziła pomieszczenia. Zagrożenia nie stwierdzono i matura rozpoczęła się punktualnie o 9.00, jak w całej Polsce - mówi Dariusz Wójcik.

Dwa fałszywe alarmy odnotowano w ostrowieckich szkołach: Szkołe Mistrzostwa Sportowego oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego. Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, aspirant Ewelina Wrzesień, policjanci szybko sprawdzili obie placówki.

- Nie ujawniliśmy żadnych materiałów wybuchowych, w związku z tym nie było potrzeby przeprowadzenia ewakuacji - mówi funkcjonariuszka.

Anna Trojanowska, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim informuje, że mimo tego zdarzenia matury przebiegły bez zakłóceń. Do matury przystąpiły 53 osoby.

Sprawcy fałszywego alarmu grozi 8 lat pozbawienia wolności.

Tagi do tego wpisu
Reklama