Bohaterowie z Paryża już w Kielcach. Kibice zgotowali im owację

Data publikacji: 06.05.2019 14:00
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Powitanie zespołu PGE Vive

Powitanie zespołu PGE Vive
Kielce. 06.05.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Blisko stu kibiców czekało pod Halą Legionów na wracających z Paryża piłkarzy ręcznych PGE Vive Kielce. Podopieczni Talanta Dujszebajewa awansowali do Final Four Ligi Mistrzów, eliminując w ćwierćfinale faworyzowany zespół Paris Saint-Germain.

Kieleckich zawodników przywitały odpalone race i chóralne śpiewy. Fani nie kryli radości i gratulowali szczypiornistom sukcesu, którym jest z pewnością awans do grona czterech najlepszych drużyn w Europie.

- Czy wygrywamy, czy przegrywamy zawsze jesteśmy z naszą drużyną. To co chłopaki zrobiły w Paryżu, to jest coś niesamowitego. W 50. minucie miałem wątpliwości czy się uda. Później przyszło odrodzenie zespołu, zmniejszenie przewagi gospodarzy i wystarczyło. Jak już awansowali do Final Four, to na pewno wygrają cały turniej. Do zobaczenia w Kolonii - mówili podekscytowani kibice.

Piłkarze ręczni byli nieco zaskoczeni takim gorącym przywitaniem. Arkadiusz Moryto podkreślał także, jak ważne dla zespołu było wsparcie kibiców w paryskiej hali.

- Wiedzieliśmy, że nie jesteśmy sami. Ktoś w nas wierzył i wspierał. Dzisiaj jest dzień roboczy więc myśleliśmy, że nikomu nie będzie chciało się przyjechać. Dziękujemy kibicom, bo po raz kolejny sprawili nam miłą niespodziankę. Cieszy to, że mamy dla kogo grać - powiedział kielecki skrzydłowy. 

Losowanie par półfinałowych odbędzie się we wtorek w Kolonii. Turniej Final Four będzie rozgrywany w pierwszy weekend czerwca w tamtejszej Lanxess Arenie.

Oprócz PGE Vive Kielce w najlepszej czwórce Ligi Mistrzów znalazły się w tym roku hiszpańska Barcelona, węgierski Telekom Veszprém i macedoński Vardar Skopje.

Tagi do tego wpisu
Reklama