Z karty seniora skorzystają nie tylko mieszkańcy Starachowic

Data publikacji: 06.05.2019 15:28
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Od lewej Marek Materek - prezydent Starachowic, Piotr Babicki - starosta starachowicki, Dariusz Dąbrowski - wicestarosta starachowicki

Od lewej Marek Materek - prezydent Starachowic, Piotr Babicki - starosta starachowicki, Dariusz Dąbrowski - wicestarosta starachowicki
Starachowice. 06.05.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

25 tysięcy seniorów z powiatu starachowickiego może już korzystać ze Starachowickiej Karty Seniora 60+. Dotychczas do pobrania takiej karty uprawnieni byli tylko mieszkańcy Starachowic. Podpisane dziś z ościennymi gminami porozumienie daje taką możliwość wszystkim seniorom powiatu starachowickiego.

Od lewej Marek Wojtas - wójt Pawłowa, Jarosław Samela - burmistrz Wąchocka, Mirosław Seweryn - wójt MircaStarachowice. 06.05.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Sygnatariuszami porozumienia byli przedstawiciele gmin Pawłów, Mirzec i Wąchock. W późniejszym terminie dołączy także gmina Brody.

Wójt Mirca Mirosław Seweryn uważa, że to dobra inicjatywa. Jak przypomina na 8 i pół tysiąca mieszkańców gminy około 1600 to osoby powyżej 60 roku życia. Dodaje, że sama gmina nie byłaby w stanie zagwarantować tak szerokiego wachlarza usług, jak ten przygotowany w Starachowicach.

Na terenie naszej gminy nie ma np. basenu, czy kina. Jednocześnie kilku przedsiębiorców zadeklarowało przygotowanie specjalnych zniżek dla seniorów.

Jak informuje prezydent Starachowic Marek Materek, do tej pory w mieście wydano ponad 4,5 kart seniora. Programie obejmuje 79 partnerów z miasta i kraju. Są to firmy z różnych branż, a także ośrodki wypoczynkowe, kawiarnie, gabinety odnowy biologicznej. Rozszerzenie karty na kolejne gminy pozwoli na pozyskanie nowych partnerów - mówi Marek Materek.

Karty seniora dla mieszkańców pozostałych gmin będą wydawane w ośrodkach pomocy społecznej.

Wykaz partnerów programu Starachowicka Karta Seniora 60+

Reklama