Beata Szydło: rząd dba o bezpieczeństwo Polaków

Data publikacji: 08.05.2019 13:25 / Data aktualizacji: 08.05.2019 14:44
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wicepremier Beata Szydło

Wicepremier Beata Szydło
Sandomierz. 08.05.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Wicepremier Beata Szydło otworzyła zmodernizowaną strażnicę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu. Prace polegały m.in. na powiększeniu garażu, dzięki czemu może on pomieścić nowoczesne samochody gaśnicze i inny sprzęt ratunkowy. Inwestycja kosztowała ponad 1 milion 600 tysięcy złotych.

Podczas uroczystości, Beata Szydło podkreślała, że zarówno rozbudowana komenda, jak i coraz lepsze wyposażenie strażaków świadczy o tym, że rząd dba o bezpieczeństwo Polaków.

- Cieszę się, że nowoczesne wyposażenie trafia zarówno do strażaków zawodowych, jak i do ochotników, ponieważ często to oni są pierwsi na miejscu zdarzenia. Będą więc bardziej skuteczni, a mieszkańcy bezpieczniejsi - powiedziała wicepremier Beata Szydło.

Wicepremier pogratulowała ratownikom inwestycji na miarę XXI wieku. - Dzięki remontowi i modernizacji, jest to nowoczesne zaplecze dla strażaków, którzy na co dzień pełnią tutaj służbę. Mają godne warunki do swojej pracy - powiedziała Beata Szydło. Wicepremier przekazała też sprzęt kupiony dla PSP w Sandomierzu. To średni samochód ratowniczo-gaśniczy, lekki samochód rozpoznawczy oraz ciągnik.

Nowy sprzęt otrzymali także strażacy OSP z gmin: Wilczyce, Obrazów i Dwikozy. To łódź z silnikiem zaburtowym, pompa przewoźna  i motopompa szlamowa.

Przedstawicielka rządu przypomniała, że poprawa bezpieczeństwa, to jeden z priorytetów rządu PiS, który wprowadził programy modernizacyjne dla służb mundurowych, w tym także przeznaczone dla strażaków. Wicepremier zapewniła, że te programy będą kontynuowane. Realizowane są wspólnie z samorządami, a wspierane z pieniędzy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Beata Szydło w Zamku Królewskim spotkała się z mieszkańcami miasta. Z Sandomierza, wicepremier pojechała do Staszowa. W tamtejszym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie ze staszowianami.

Reklama