Królowa nauk sprawdzi wiedzę maturzystów

Data publikacji: 07.05.2019 07:02 / Data aktualizacji: 07.05.2019 09:57
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Matura 2019

Matura 2019
Kielce. 06.05.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Wtorek to drugi dzień matur, abiturienci mierzą się z matematyką na poziomie podstawowym. W I Liceum Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Kielcach absolwenci przed wejściem do sal egzaminacyjnych byli raczej spokojni i pewni swego. Czują się przygotowani i matematyki się nie boją.

- Matematyka na poziomie podstawowym nie powinna sprawić żadnych problemów. Z kartą wzorów da się zrobić wszystko - mówi jedna z absolwentek.

Waldemar Pukalski, dyrektor szkoły również jest spokojny o dobry wynik uczniów „Żeromskiego”. Jak podkreśla, młodzi ludzie przygotowywali się do egzaminu od pierwszej klasy liceum, a na matematykę jako przedmiot obowiązkowy na maturze położony jest duży nacisk w trakcie wszystkich lat szkoły. Dyrektor dodaje, że abiturienci mogli korzystać również z miejskich korepetycji, które jeszcze lepiej przygotowały ich do egzaminu.

- Wszyscy nauczyciele, rodzice i oczywiście uczniowie wiedzą, że tę podstawową matematykę trzeba zdać. Dziś do egzaminu z tego przedmiotu przystępuje 243 naszych tegorocznych absolwentów i kilka osób, które poprawiają wynik z lat poprzednich - informuje Waldemar Pukalski.

W sumie maturę w całym województwie zdaje dziś ponad 9 tysięcy tegorocznych absolwentów.

Reklama