Ktoś znów niepokoi maturzystów. Kolejne alarmy bombowe szkołach

Data publikacji: 07.05.2019 08:15 / Data aktualizacji: 07.05.2019 10:24
Autor: Daniel Lenart , Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Alarmy bombowe w kieleckich szkołach

Alarmy bombowe w kieleckich szkołach
Kielce. 07.05.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Pomimo kolejnych alarmów bombowych egzaminy maturalne odbywają się normalnie. Jak informuje Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty w sumie informacje o zagrożeniu wysłano w nocy do 46 szkół w województwie, między innymi do VI Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach.

Wszystkie placówki zostały sprawdzone, materiałów wybuchowych nie znaleziono, matury z wyjątkiem IV LO w Kielcach, rozpoczęły się o czasie. W liceum przy Radiowej sprawdzian z matematyki rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Liceum im. Stanisława KonarskiegoOstrowiec Św.. 07.05.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Alarmy bombowe pojawiły się również w ostrowieckich szkołach. Straż pożarna i policja sprawdzają osiem placówek: Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica, Zespoły Szkół nr 1 i 3, Niepubliczna Szkoła imienia Stanisława Konarskiego, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Chreptowicza, Centrum Nauki i Biznesu Żak, ZDZ. Wszystkie matury mają rozpocząć się punktualnie o 9.00.

Wczoraj podobne alarmy bombowe zgłoszone były w szkołach w całej Polsce. Wszystkie okazały się fałszywe i matury odbyły się normalnie.

Reklama