Anna Krupka: za Świętokrzyskie dam się pokroić w Unii Europejskiej

Data publikacji: 07.05.2019 14:36 / Data aktualizacji: 07.05.2019 15:16
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Konferencja wiceminister Anny Krupki. Na zdjęciu: Maria Zuba - poseł PiS, Marek Kwitek - poseł PiS, Anna Krupka - wiceminister Sportu i Turystki, Krzysztof Słoń - senator RP i Krzysztof Lipiec- poseł PiS

Konferencja wiceminister Anny Krupki. Na zdjęciu: Maria Zuba - poseł PiS, Marek Kwitek - poseł PiS, Anna Krupka - wiceminister Sportu i Turystki, Krzysztof Słoń - senator RP i Krzysztof Lipiec- poseł PiS
Kielce. 07.05.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Świętokrzyska poseł Anna Krupka z PiS, wiceminister sportu i turystyki oficjalnie zainaugurowała swoją kampanię do Parlamentu Europejskiego. Startuje z 10. miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Wiceminister spotkała się z mieszkańcami Kielc w towarzystwie parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, a także kilkudziesięciu samorządowców z całego województwa świętokrzyskiego.

Wiceminister Anna Krupka podkreśla, że w Parlamencie Europejskim będzie chciała skutecznie zabiegać o sprawy województwa świętokrzyskiego, tak jak robiła to dotychczas w parlamencie krajowym. Posłanka przypomniała, że m.in. dzięki jej staraniom w ciągu ostatnich lat udało się zlokalizować w Kielcach Laboratorium Głównego Urzędu Miar, pozyskać pieniądze na modernizację i budowę wielu obiektów sportowych w regionie, modernizację szpitali czy także zagwarantowanie połączeń kolejowych świętokrzyskiego z Centralnym Portem Komunikacyjnym.

- To pokazuje, że rząd premiera Mateusza Morawieckiego dał nowy impuls województwu świętokrzyskiemu. Taki impuls będzie można nadać także naszym świętokrzyskim sprawom w Unii i Parlamencie Europejskim. Widzę tutaj swoją rolę. Za nasz region dam się pokroić w Unii Europejskiej - zaznacza posłanka.

Anna Krupka podkreśla, że będzie walczyć o silną Polskę w Unii, a także o chrześcijańskie wartości, które legły u podstaw Wspólnoty, a które w ostatnim czasie poprzez haniebne ataki na Kościół Katolicki są zwalczane.

Poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości zaznacza, że spotkanie na kieleckim Placu Artystów jest wyjątkowe, ponieważ wokół minister Anny Krupki zgromadzili się nie tylko parlamentarzyści, ale także przedstawiciele wszystkich powiatów, którzy wyrażają poparcie dla jej kandydatury.

- Lista Prawa i Sprawiedliwości, na której jest pani minister Anna Krupka jest bardzo dobra, dlatego gorąco proszę o poparcie dla jej kandydatury, jak i całej listy. Poseł Anna Krupka udowodniła, że skutecznie potrafi zabiegać o sprawy regionu. W naszym okręgu postawiliśmy sobie bardzo wysoko poprzeczkę, ponieważ walczymy o piąty mandat. Chcemy także poprawić reprezentację świętokrzyskiego w Parlamencie Europejskim - zaznacza.

Zdaniem posła Marka Kwitka, minister Anna Krupka przez ponad trzy lata działając w parlamencie pokazała swoją skuteczność.

- Myślę, że doświadczenie pani poseł będzie doskonale wykorzystane w Unii Europejskiej, dlatego trzeba robić wszystko, aby nasz kandydat z regionu świętokrzyskiego skutecznie uzyskał mandat europosła - zaznacza.

W opinii senatora Krzysztofa Słonia, Plac Artystów jest symbolicznym i szczęśliwym miejscem dla Prawa i Sprawiedliwości, dlatego jest to dobre miejsce na oficjalną inaugurację kampanii wiceminister Anny Krupki.

- Musimy dbać o to, aby reprezentacja polskich europosłów była godną reprezentacją, która skutecznie zabiega o sprawy wszystkich Polaków, a także naszego województwa - dodał senator.

Poparcia dla kandydatury Anny Krupki udzielił także Andrzej Gąsior - burmistrz miasta i gminy Nowa Słupia. Jak zaznaczył, mimo młodego wieku parlamentarzystka jest bardzo doświadczoną i ambitną osobą, która z pewnością będzie prezentować wartości, które są w UE bardzo potrzebne.

W spotkaniu z wiceminister Anną Krupką na Placu Artystów wzięli udział także poseł Maria Zuba, poseł Bogdan Latosiński, a także przedstawiciele władz województwa m.in. marszałek Andrzej Bętkowski, wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski, kieleccy radni, władze powiatowe oraz samorządowcy z województwa świętokrzyskiego.

Reklama