Matematycy: arkusz maturalny nie zawiódł

Data publikacji: 07.05.2019 19:45
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 06.05.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

- To bardzo dobrze skonstruowany arkusz maturalny - tak Danuta Pyrek nauczycielka w Liceum Akademickim Korpusu Kadetów w Suchedniowie ocenia zadania, z którymi mierzyli się dziś absolwenci podczas egzaminu z matematyki. Jej zdaniem - każdy uczeń, który systematycznie przygotowywał się do matury powinien ją zdać niezależnie od swoich matematycznych predyspozycji.

- Od arkuszy na poziomie podstawowym oczekujemy, że pojawią się zadania, które pozwolą uczniowi klasy humanistycznej zdać maturę. W tym arkuszu takich typowych zadań jest tyle, że ich rozwiązanie daje maturzyście wynik 40 procent - informuje Danuta Pyrek.

Jako przykłady standardowego zadania często rozwiązywanego w trakcie lekcji podaje między innymi zadanie nr 1 związane z obliczeniem logarytmu, czy zadanie 6, gdzie maturzyści musieli znaleźć rozwiązanie równania. Takich standardowych zadań jest więcej.

- Bardzo przyjaznymi dla ucznia są zadania 8, 9 i 10. Autor przedstawił wykres paraboli i do tego mamy pytania na poziomie elementarnym i absolwent powinien zwyczajnie z wykresu odczytać informację i zaznaczyć właściwą odpowiedź - tłumaczy Danuta Pyrek.

Nauczycielka nie ukrywa, że cieszy ją fakt, iż już drugi rok z rzędu maturzyści pracują z bardzo dobrze przemyślanym arkuszem z matematyki.

- Eksperci układający zadania wypracowali dobry schemat, który mam nadzieję będzie powtarzany w przyszłych latach - twierdzi matematyczka.

ARKUSZE MATURALNE Z MATEMATYKI

Tagi do tego wpisu
Reklama