Język angielski nie sprawił maturzystom problemu [ARKUSZE]

Data publikacji: 08.05.2019 07:08 / Data aktualizacji: 08.05.2019 12:16
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ta matura to formalność - tak absolwenci III Liceum Ogólnokształcącego imienia Cypriana Kamila Norwida w Kielcach oceniają dzisiejszy egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Jak mówią - pytania były bardzo łatwe, maturzystom podobał się również temat pracy pisemnej.

- Byliśmy na rocznym wyjeździe w Szkocji i mieliśmy napisać do kolegi jak zdobyliśmy mieszkanie i jaką szkodę tam wyrządziliśmy. Bardzo proste - twierdzi jeden z absolwentów III Liceum w Kielcach.

Niestety, podobnie jak w poniedziałek i wtorek, również dziś do ponad 30 świętokrzyskich szkół trafiły maile o podłożonych ładunkach wybuchowych. Taką pocztę odebrał również Andrzej Zdeb, dyrektor kieleckiego „Norwida”. Ale jak mówi, fałszywy alarm bombowy w żaden sposób nie odbił się na organizacji egzaminu. Szkoła była przygotowana na taką ewentualność. Wszystkie drzwi zostały zaplombowane, a w budynku przez całą noc przebywał policjant.

Placówka, na wszelki wypadek została sprawdzona przez strażaków. O godzinie 14:00 rozpocznie się drugi dziś egzamin z języka angielskiego, tym razem na poziomie rozszerzonym. W naszym województwie to najpopularniejszy przedmiot wybierany na maturze przez abiturientów. Zdawać go będzie 4679 absolwentów

Wyniki egzaminu dojrzałości maturzyści poznają 4 lipca.

 

Egzamin maturalny z języka angielskiego - arkusze

 

Egzamin maturalny z języka angielskiego - transkrypcja

Tagi do tego wpisu
Reklama