Kielecki Park Technologiczny chce odkupić budynek od WSU

Data publikacji: 18.02.2013 12:55
Kategoria: Wiadomości z regionu

Kielecki Park Technologiczny zamierza odkupić od Wyższej Szkoły Umiejętności budynek przy ulicy Olszewskiego w Kielcach. W planach jest uruchomienie tam zespołu Inkubatorów Technologicznych które mają wspierać branżę informatyczną  poinformował dyrektor parku Szymon Mazurkiewicz.

Budynek WSU przy ulicy Olszewskiego został wyceniony na 13,5 miliona złotych. Szymon Mazurkiewicz stwierdził, że jest to kwota zbyt wysoka i liczy, że w trakcie negocjacji uda się ją obniżyć. Dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego rozważa także zamianę nieruchomości przy ulicy Olszewskiego na inną działkę należąca do miasta. Negocjacje powinny się zakończyć w przyszłym  tygodniu.

Rektor Wyższej Szkoły Umiejętności Andrzej Błachut potwierdza, że uczelnia jest zainteresowana sprzedażą nieruchomości. Jeżeli uda się dojść do porozumienia WSU przeniesie się do wyremontowanego budynku przy ulicy Karczówkowskiej o powierzchni 2600 metrów kwadratowych. Andrzej Błachut dodał, że jest on odpowiednio wyposażony i przygotowany do prowadzenia zajęć dydaktycznych.

Robert Szumielewicz

Reklama